mebleportal
5 5 41

Meble z litego drewna – powrót do natury

Meble z litego drewna – powrót do natury

Fot. www.ekomeble.eu

Drewno – bezcenny dar Matki Natury dla świata designu… 

Ciepłe, przyjazne dla człowieka, niepowtarzalne – magia tego naturalnego surowca urzeka od wieków, inspirując kolejne pokolenia mistrzów meblarstwa. Po latach fascynacji surowym minimalizmem czy wyrafinowanym eklektyzmem, eksperymentowania z  formą i materią, design bliski natury powrócił do łask, tym razem w udoskonalonej wersji. Projekty stawiające na dobry, prosty design, wykorzystujące walory użytkowe szlachetnego drewna wnoszą do wnętrz naszych domów moc pozytywnej energii. Wśród nich wyjątkowe miejsce przypada meblom z litego drewna. Nie sposób ich pomylić z innymi – oryginalne piękno surowca uwidacznia się w każdym szczególe. Jednak „piękno” tych mebli nie sprowadza się tylko do doznań estetycznych. Nowe rozwiązania czerpią to co najlepsze z nowoczesnych technologii, czy innowacyjnych rozwiązań konstrukcyjnych, dzięki czemu powstają funkcjonalne meble stworzone do komfortowego życia i relaksu.

Stworzona z litego drewna dębu „dzikiego” kolekcja K9 udowadnia, że w drewnie zaklęta jest moc, która każdemu wnętrzu doda świeżości i charakteru. Zwarte bryły łagodzą miękkie fale frontów – ta niezwykła forma drzwi i czół szuflad sprawia, że proste, geometryczne kształty nie poddają się  stereotypowym ocenom. Inspirację organicznymi formami dotrzeć można również w kolekcji K19. W miejsce geometrycznych, kreślonych od linijki kształtów łagodne linie profili. Bryły o mocno zaokrąglonych krawędziach spięte zostały stalowymi wstęgami – eleganckie, lśnią na tle niepowtarzalnego drewna.

Zobacz Meble Klose:


Rozwiązania stworzone w respekcie dla natury  bazują  najczęściej na organicznej palecie barw pozwalającej uwydatnić niepowtarzalny rysunek słojów. W przypadku niektórych propozycji, takich jak programy Cesta, czy K24 marki Klose, zastosowanie specjalnej techniki wykończenie dodatkowo podkreśla naturalne piękno drewna. W kolekcji K24 – dzięki delikatnemu piaskowaniu tylnych ścian przestrzeni ekspozycyjnych oraz głębokiemu szczotkowaniu frontów uzyskano efekt przestrzennej struktury. Wyczuwalna pod palcami faktura szlachetnego surowca pozwala poczuć prawdziwą bliskość z naturą.

Meble Klose K24
Fot. Kolekcja mebli K24, Klose.

Indywidualizm, różnorodność  i urozmaicenie sprawiające, iż każdy może znaleźć coś dla siebie – stały się kwintesencją współczesnego stylu, również w odniesieniu do propozycji bazujących na darach Matki Ziemi. Wśród mebli z litego drewna oprócz projektów na wskroś nowoczesnych znaleźć można kolekcje, które z łatwością wpiszą się w klimat wiejskich posiadłości, czy sielskich dworków. Pozbawione wyszukanych zdobień, z powodzeniem łączą tradycję z tym co aktualne zawsze.  Jednym z takich programów jest, wykonana z litego drewna jesionu twardzielowego kolekcja K5 marki Klose.  Wyrazista struktura, z uwidocznionym rysunkiem słojów nadaję charakteru meblom.

Meble Klose K5
Fot. Kolekcja mebli K5, Klose.

Kolekcje z litego drewna, to nie tylko propozycje głęboko przemyślane pod względem estetyki czy funkcjonalności, ale także walory użytkowe wynikające z samych cech drewna jako surowca.  Drewno –  przyjemne w dotyku, niepowtarzalne z wyglądu, jako materiał naturalny jest również „przyjazne” dla człowieka, a przy tym trwałe i bezpieczne.  To materiał konstrukcyjny pod każdym względem wyjątkowy…
Meble z litego drewna sprawdzą się w dowolnej estetyce i w każdej przestrzeni, i nawet po wielu latach zachowają swój klimat oraz niepowtarzalny urok i klasę. To meble, które podobnie jak wino, z upływem lat nabierają smaku,  szlachetnej „nuty”, której próżno szukać w meblach ze szkła czy stali.

Dołącz do dyskusji