mebleportal
5 5 18

Meble z recyklingu

Co można zrobić ze szpuli, skrzynki po owocach i palety? Stolik, regał oraz siedzisko, czyli zestaw oryginalnych mebli, które równie dobrze sprawdzą się w ogrodzie, jak i w pokoju dziennym.

\"meble_z_recyklingu.jpg\"

Szpule, skrzynki, palety dla jednych stanowią jedynie niepotrzebne pozostałości po owocach, kablach, materiałach budowlanych, a dla drugich dobrą bazę dla stylowych mebli. Takie elementy najlepiej sprawdzają się w industrialnych przestrzeniach, jednak odpowiednio zaaranżowane odnajdą swoje miejsce również w zupełnie innej stylistyce. 

meble_z_recyklingu_2.jpg  meble_z_recyklingu_3.jpg

W przypadku mebli z recyklingu tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia, ponieważ można wyczarować dosłownie wszystko. Od stołów do jadalni, stolików kawowych i szafek nocnych, przez gazetowniki i organizery, po łóżka, kanapy i leżaki. Przede wszystkim liczy się pomysł, a następnie odpowiedni plan działania, aby stworzyć wymarzone meble.

meble_z_recyklingu_4.jpg  meble_z_recyklingu_5.jpg

Często pojawia się pytanie: skąd wziąć szpule czy skrzynki? Oczywiście najlepiej popytać w sklepach budowlanych czy spożywczych, a także w fabrykach lub hurtowniach. Nie są to bardzo łatwo dostępne produkty, jednak istnieje również możliwość ich zakupu u producentów zaopatrujących sklepy w skrzynki na owoce czy palety. 

meble_z_recyklingu_6.jpg  meble_z_recyklingu_7.jpg

W trakcie pracy nad meblami z recyklingu należy pamiętać o kwestiach bezpieczeństwa i ergonomii. Należy odpowiednio zakonserwować surowe drewno, a także dostosować wysokości poszczególnych elementów do wymiarów rzeczywistych mebli, aby korzystanie z nich było komfortowe. Po stworzeniu idealnego stołu lub krzesła pozostanie jedynie cieszyć się jego widokiem w pokoju dziennym lub w ogrodzie.

meble_z_recyklingu_8.jpg

Agnieszka Buchta
www.agnieszkabuchta.pl
 

Dołącz do dyskusji