mebleportal
5 5 41

Modne łazienki – 3 najciekawsze trendy !

Łazienka – eko w drewnie, energetyczne, intensywne barwy czy możne łazienka-atelier z dużą wanną wolnostojącą – przedstawiamy 3 najmodniejsze trendy w aranżacji pomieszczeń łazienkowych. 

       Różowa łazienka

Intensywne, energetyczne kolory

Jednym z najmodniejszych trendów w wystroju łazienki jest łączenie ze sobą intensywnych kolorów. Najbardziej popularne jest połączenie czerni z bielą oraz czerni z czerwienią. Inne modne kolory do łazienki do róż, turkus i ciemne, intensywne brązy.  
 
Efekt „kolorowej łazienki” można uzyskać, wyposażając tradycyjne wnętrze w dodatki w określonej barwie – na przykład beżową glazurę można ożywić z zielonymi ręcznikami, a pastelowo-żółte pomieszczenie – intensywnie zielonymi dywanikami i kolorowymi akcesoriami. Energetyczna, kolorowa łazienka nie wymaga zatem generalnego remontu – wystarczą odpowiednio dobrane dodatki.

      Łazienka w stylu ekologicznym
 

Drewno i kamień – sposób na naturalne piękno łazienki
 
Styl ekologiczny to kolejny, modny trend dekoratorski, który stanowi przeciwwagą dla intensywnych, neonowych kolorów. Barwy tego stylu odpowiadają tym występującym w naturze czyli dominują brązy, beże oraz zieleń. Wyposażenie powinno być proste i skromne wykorzystujące naturalne materiały. Dobrym pomysłem jest zakup kamiennych umywalek i płytek czy rattanowych mebli.  W łazience zaaranżowanej w stylu ekologicznym nie powinno również zabraknąć drewna. Mogą być z niego wykonane meble, podłoga, elementy dekoracyjne, jak również armatura łazienkowa. Nowością na rynku są umywalki i wanny wykonane z egzotycznych gatunków drewna, min. sapeli, teak, wenge, iroko.  
Drewno to materiał, dzięki któremu łazienka stanie się przytulnym pomieszczeniem o ciepłej atmosferze. Drewniane dodatki stwarzają niepowtarzalny klimat i sprawiają, że łazienka staje się idealnym miejscem do codziennego relaksu.
Do łazienki w stylu ekologicznym będzie pasować również naturalna roślinność: kwiaty zasadzone w glinianych donicach lub włożone do wazonów.  

     Wanna wolnostojąca
 
Wanna wolnostojąca w łazienkowym atelier

Właściciele dużych łazienek mogą zdecydować się na efektowne i komfortowe rozwiązanie jakim jest wybór dużej, wanny wolnostojącej. Obecnie sklepy oferują wanny w różnych kształtach: owalne, okrągłe, prostokątne czy nawet trójkątne. Z reguły mają dekoracyjne nóżki i wygodne zagłówki. Dzięki temu elementowi zwyczajna łazienka może zmienić się w ekskluzywny salon kąpielowy – atelier. Jednak, aby wanna mogła stanąć z dala od ściany pomieszczenie musi być duże i posiadać odpowiednio przystosowany odpływ kanalizacyjny. 

Dołącz do dyskusji