mebleportal
5 5 48

Nadmorski luksus, czyli wnętrza w stylu Hampton

Nadmorski luksus, czyli wnętrza w stylu Hampton

Hamptons to grupa ekskluzywnych miejscowości nad Atlantykiem, gdzie znajdują się wakacyjne posiadłości zamożnych nowojorczyków. Jest to również określenie stylu aranżacyjnego, charakterystycznego dla tych rezydencji, który został spopularyzowany m.in. za sprawą filmu „Lepiej późno niż później”. Wnętrza w stylu Hampton są zarazem eleganckie i przytulne. Bezpretensjonalny szyk spotyka się w nich z letnim klimatem. Styl Hampton możesz wprowadzić do własnego domu, nawet jeżeli nie znajduje się on nad brzegiem oceanu.

East Hampton i Southampton to miejscowości na Long Island, w których bogaci nowojorczycy budują swoje letnie rezydencje. Styl tych wnętrz stał się na tyle charakterystyczny, że zyskał swoją osobną nazwę: Hampton. W Polsce jest on mniej rozpoznawalny, jednak może przypaść do gustu wielu z Was. Ma bowiem kilka wspólnych elementów z popularnym stylem skandynawskim. Z tą różnicą, że wnętrza w klimacie Hampton są bardziej eleganckie i ponadczasowe. Ich wytworność idzie jednak w parze z przytulnością i bezpretensjonalnością. Jeżeli zatem poszukujecie pomysłu na klimatyczne, a zarazem wysmakowane i wytworne wnętrze, styl Hampton jest ku temu idealny. Za pomocą jakich elemntów wprowadzimy go do własnych domów?
 

Wnetrza_w_stylu_hampton_3.jpg

1. Kolorystyka
 
We wnętrzach w stylu Hampton dominują delikatne kolory inspirowane nadmorskim krajobrazem. Odnajdziemy w nich wszelkie odcienie błękitu i beżu (od piaskowych do brązowych), a także szarości, delikatne zielenie i biel. W formie dodatków i pojedynczych akcentów pojawiają się również kolory: żółty i granatowy.  
 

Polecamy:

 

 
2. Meble
 
Elegancki i ponadczasowy charakter stylu Hampton to w dużej mierze zasługa mebli. Obok wiklinowych koszy, stolików i foteli o delikatnej konstrukcji, w nadmorskich posiadłościach nowojorczyków znajdziemy klasyczne, często stylizowane meble, m.in. kolonialne stoliki i komody, drewniane sekretarzyki oraz eleganckie fotele (np. w ludwikowskim stylu). Ponadto we wnętrzu Hampton nie powinno zabraknąć wygodnej, wieloosobowej sofy i puf.

Wnetrza_w_stylu_hampton_3.jpg
 
3. Dodatki
 
Z uwagi na nadmorski charakter aranżacji, do wnętrza możemy wprowadzić marynistyczne motywy, np. kufry, marynarskie pasy, muszle, butelki. W takiej aranżacji dużą role odgrywają również tekstylia: długie zasłony, miękkie pledy i poduszki. Te ostatnie są nieodłącznym dopełnieniem foteli i sof. Poszewki poduszek często zdobią różne wzory, takie jak biało-niebieskie pasy i geometryczne figury. Możemy również sięgnąć po gładkie, jedwabne lub aksamitne poduszki, które podkreślą elegancki styl wnętrza. 
 
Ważnym elementem wystroju wnętrza jest oświetlenie. Nieodzownym uzupełnieniem lamp sufitowych są lampy stojące z klasycznymi abażurami. Dodatkowo możemy wprowadzić do wnętrza świeczniki i latarenki. 

Wnetrza_w_stylu_hampton_2.jpg

Wnetrza_w_stylu_hampton_4.jpg

Wnetrza_w_stylu_hampton.jpg

Wnetrza_w_stylu_hampton_6.jpg  Wnetrza_w_stylu_hampton_7.jpg

Wnetrza_w_stylu_hampton_7.jpg
 

Wnetrza_w_stylu_hampton_10.jpg

 

14.11.2016
3 komentarze
Stylowe
14 listopada 2016, 14:29
1/0

A dlaczego nie? Biel i szarość super się wpasuję w mały salon. Z resztą letnie apartamenty nad polskim morzem na wynajem też są często urządzone w takim stylu i wyglądają super.

Jowita
14 listopada 2016, 14:27
1/0

Uroczy 🙂 Ale w blokowym wnętrzu go nie widzę

Kamila
14 listopada 2016, 14:16
1/0

Lubię błękit we wnętrzu, a nie bardzo wiedziałam, jak go fajnie wtopić w wystrój. A tu taka inspiracja 🙂

Dołącz do dyskusji