mebleportal
5 5 43

Nowe trendy aranżacji ceramicznych płytek

Nowe trendy aranżacji ceramicznych płytek

Ceramstic, chcąc ofiarować swoim klientom produkty zgodne z najświeższymi trendami, śledzi poczynania projektantów z Włoch i Hiszpanii. Produkty na sezon 2014/2015 przygotowane zostały z uwzględnieniem najciekawszych europejskich wzorców w aranżacji wnętrz, ale oczywiście firma nie zapomniała o wzięciu pod uwagę również polskich gustów i potrzeb. 

Fot. Kolekcja SuperOpp! Lines firmy Ceramstic.
 

Oferta na sezon 2014/2015 firmy Ceramstic pełna jest odniesień do otaczającego świata. Znajdują się w niej motywy ze świata natury, ale i inspiracje płynące z wizerunków i prezencji dużych miast. Natchnienie projektanci czerpali również z dalekich kultur, orientalnych tradycji, ale i rodzimego folkloru. Gwarantuje to różnorodność oferty i jej wielowymiarowość.
 
Inspiracje projektantów swoje odzwierciedlenie znajdują głównie w gamie kolorystycznej. Płytki ścienne i podłogowe zakupić można w standardowych kolorach wywiedzionych z natury (beże, brązy, szarości), ale także klasycznym już i zawsze trafnym połączeniu bieli z czernią, tym razem w odświeżonym wydaniu. Dodatkowo paletę dopełniają wzory oraz kolory mnie oczywiste i bardziej odważne.
 
Jednym z głównych i stale niesłabnących trendów pozostaje natura. Tutaj silny napęd dla weny stanowił charakterystyczny styl skandynawski. Twórcy pragnęli sprawić, by płytki nie wyglądały na sztuczne wyroby, ale zupełnie jak składniki natury. We własnym wnętrzu możemy zatem posiąść namiastkę przyrody. Płytki wykonane z naturalnych materiałów stanowią perfekcyjną imitację kamieni i drewna – zachowane zostały odpowiednie kształty, charakter, kolory, czy też cechy typowe jak na przykład usłojenie. Inspiracji naturą należy szukać w następujących kolekcjach: Konkret, Mira, Toro, Matla, Tivano, Drevo, Ostia Ceramstic Design, Exeter Ceramstic Design.
 
Ceramstic Exeter
Fot. Kolekcja Exeter firmy Ceramstic.

Silnym trendem pozostaje również surowy, minimalistyczny trend postindustrialny. Proste, szare formy wyjęte wprost z loftów przełożone zostają na płyty ceramiczne. Warto jednak pamiętać, że inspiracja ta nie musi oznaczać wyłącznie szarości i imitacji betonu. W kolekcjach: Loft, Scania, Sky, Otis, Attic Ceramstic Design i Bergen Ceramstic Design znaleźć można również beż, mochę czy odważne i nietypowe płyty wyglądające jak cement. Ponadto kolekcje dopełniają wszelkie zdobienia w rodzaju rozmazań czy imitacji rdzy, co ma dodatkowo uwiarygodnić charakter płytek.

Ceramstic Sky
Fot. Kolekcja Sky firmy Ceramstic.

Stara i sprawdzona moda to również połączenie czerni i bieli. O trafności wyboru płytek z tej kolekcji świadczy ponadczasowość tego zestawienia. Trwały i wiecznie żywy trend tym razem zyskuje nowy wymiar. Sprawdzone połączenie wzbogacone zostaje oryginalnymi rozwiązaniami w postaci zdobień i struktur, które napełniają połączenie bieli i czerni nową, świeżą energią. Miłośnicy klasyki jak i nowoczesnych rozwiązań wybierać powinni spośród następujących kolekcji: dekor Opp! Black Diamond, gres szkliwiony Opp! Lines, Pop Art Allure, Aurora Ceramstic Design.

Opp! Ceramstic
Fot. Kolekcja Opp! firmy Ceramstic.
 
Kolejny znanym już, ale pojawiającym się zawsze w nowych odczytaniach trendem, jest inspiracja orientem. Ceramstic odwołuje się do etnicznych motywów wprost z Azji czy Afryki. Pozwoli to w czterech ścianach naszej łazienki uzyskać efekty zupełnie nieoczekiwane, orzeźwiające i inspirujące. Podróżnicze inspiracje ujawniają się we wzorach, wykończeniach i przede wszystkim kolorach. Płytki z kolekcji Gres szkliwiony Opp! Morocco oraz Dekor Bohemian Ornament to propozycje wyraziste, ale będące w możności stworzenia wnętrza niepowtarzalnego; stanowiące silny element wystroju łazienki.

Ceramstic Morocco
Fot. Kolekcja Opp! Morocco firmy Ceramstic.
 
Bardziej śmiali i odważni z pewnością zainteresują się również seriami mniej oczywistymi. Dekor Opp! Aim, Dekor Opp! Point, Dekor Bohemian Leaves, Dekor Konkret Loop to kolekcje, które zaskoczą nietypowymi strukturami. Inspiracje folklorystyczne owocują tutaj geometrycznymi kształtami, oryginalnymi wzorami i interesującymi fakturami. Eksperymentując i łącząc pozornie niepasujące do siebie stylistyki czy dekory, otrzymać można połączenia fascynujące, wprowadzające wystrój naszej łazienki w inny wymiar.

Ceramstic Konkret
Fot. Kolekcja Konkret firmy Ceramstic.
 
Ceramstic na sezon 2014/2015 proponuje trendy może i pozornie znane i nieraz już wykorzystywane, adaptowane. Ukazuje je jednak w nowym wydaniu, sprawiając, że nawet oklepane motywy zyskują kolejne, budzące natchnienie życia. 

Źródło: materiały prasowe.

Dołącz do dyskusji