mebleportal
5 5 60

Nowoczesne meble drewniane – nowy styl tradycyjnego budulca

Nowoczesne meble drewniane – nowy styl tradycyjnego budulca

Nowoczesne meble drewniane łączą w sobie współczesne, modne wzornictwo oraz ponadczasowy styl naturalnego materiału. To solidne i trwałe produkty, które mimo swoje nowoczesnej linii zachowują uniwersalny szyk i urok drewna. 

Drewno to jeden z najbardziej cenionych materiałów wykorzystywanych w produkcji mebli. Jego wygląd jest niezwykle uniwersalny. Z tego względu stanowi dobrą bazę do produkcji różnych mebli, w tym nowoczesnych.

Nowoczesne meble drewniane zazwyczaj mają prostą budowę i pozbawione są dodatkowych zdobień. Zgodnie ze wskazaniami modernizmu, ich kształty mają przede wszystkim odpowiadać ich funkcji. Współcześnie projektanci często przełamują jednak minimalistyczną bryłę dynamicznymi liniami, geometrycznymi formami czy nietypowym sposobem wykończenia drewna. Nowoczesne meble drewniane często wyróżniają się więc oryginalnym wzornictwem. Ciekawym przykładem nowatorskiego podejścia do projektowania jest kolekcja mebli do jadalni K9 marki Klos. 

Nowoczesne_meble_drewniane.jpg
Fot. Kolekcja mebli K9, Klos

Meble są wykonane z litego drewna bukowego lub dębowego. Wyróżnia je niezwykła linia drzwi, która dodaje meblom dynamicznego wyglądu. Drewno imituje falującą taflę wody, co daje niezwykłe wrażenie wizualne. 
 

Nowoczesne_meble_drewniane_2.jpg
Fot. Kolekcja mebli K9, Klos

Nowoczesne meble drewniane to także stół, czyli najważniejszy przedmiot w każdej jadalni. To on wyznacza charter wnętrza i buduje jego styl.  Nowoczesne, drewniane stoły często zaskakują budową nóg – obok tradycyjnych, czterech słupków pojawiają się metalowe wsporniki czy nogi krzyżujące się z sobą i układające w niecodzienne, dynamiczne formy. Ponadto w nowoczesnych meblach drewno często jest zestawiane z innym materiałami, takimi jak szkło i metal. Koncepcje łączenie różnych surowców wykorzystali m.in. projektanci marki Metaform, którzy stworzyli wyrazisty i oryginalny stół Primal Wood. Klasyczny, drewniany blat zestawiono ze stalową nogą. Blat wykonany jest z naturalnego, litego drewna dębowego, orzechowego lub buku rdzeniowego i pokryty olejem. Meblowi można nadać indywidualny rys, ponieważ klient ma możliwość wyboru koloru metalowej nogi w dowolnym kolorze z palety RAL. Stoły łączące drewno i metal będą dobrze prezentować się m.in. we wnętrzach industrialnych.

Nowoczesne_meble_drewniane_3.jpg
Fot. Stół Primal Wood, Metaform

Mówiąc o nowoczesnych meblach z drewna warto wspomnieć również o komodach, które zapewniają niezbędną przestrzeń do przechowywania ubrań i innych przedmiotów. Drewno wykorzystywane w ich produkcji może być pokryte olejem, woskiem, bejcą lub lakierem, który podkreśli rysunek słojów. Niekiedy drewniane meble wykańcza się farbą kryjącą, która w zależności od rodzaju i nałożonych warstw całkowici zakrywa słoje lub pozostawić ich widoczny rysunek.

Nowoczesne_meble_drewniane_5.jpg
Fot. Komoda Max 39, Dller

Na koniec mamy przydatną radę: jeżeli wybieramy nowoczesne meble drewniane, a ktoś z domowników jest alergikiem, warto zdecydować się na drewno sosnowe. Ma ono właściwości elektrostatyczne i nie powoduje unoszenia się kurzu. 

Polecamy: 
 

Dołącz do dyskusji