mebleportal
5 5 47

Orientalny pokój dzienny w stylu afrykańskim!

Dzikość, egzotyka i klasyczne piękno w jednym – oto charakterystyka stylu afrykańskiego. Pokój dzienny zaaranżowany w tym klimacie jest przytulny i oryginalny, a jego ciepło i klimat sprzyjają efektywnemu odpoczynkowi – jak podczas wakacji na „Czarnym Lądzie”!
Na styl afrykański składają się trzy style: marokański, wschodnioafrykański oraz południowoafrykański. Oto informacje, które przydadzą Ci się podczas wprowadzania egzotycznego gorąca na Twoje „salony”.

         Pokój dzienny w stylu afrykańskim

W pokoju dziennym zaaranżowanym w stylu afrykańskim pięknie prezentuje się kominek. Można udekorować go złoceniami, w których będzie się odbijać światło kominka. Dzięki temu elementowi wnętrze staje się jeszcze bardziej egzotyczne i ciepłe. Ściany utrzymane w beżowych tonacjach kojarzą się z barwą pustynnego piasku, a żółte, nietypowo krótkie zasłonki oryginalnie ozdabiają okno. Afrykański wzór dekoru ściennego oprawiony w drewnianą ramę podkreśla atmosferę stylizacji.   W pokoju dziennym zaaranżowanym w stylu marokańskim kino domowe i inne sprzęty elektroniczne nie zaburzają egzotycznej harmonii. Całość wnętrza jest tak spójna, że nawet duży telewizor wydaje się być jedynie malutkim dodatkiem do afrykańskiego wnętrza. 

          Pokój dzienny w stylu afrykańskim

           Pokój dzienny w stylu afrykańskim

Styl afrykański to również kolorowe meble i piękne ludowe dodatki. Aby wnętrzu nadać jeszcze bardziej afrykański klimat, można jedną ze ścian udekorować tapetą z pejzażem przedstawiającym krajobraz „Czarnego Lądu”. Innym pomysłem jest namalowanie dużej, afrykańskiej maski na ścianie podkreślającej orientalny styl pomieszczenia. 

          Pokój dzienny w stylu afrykańskim

          Pokój dzienny w stylu afrykańskim

          

          Pokój dzienny w stylu afrykańskim

 
W pokoju inspirowanym stylem afrykańskim nie może zabraknąć "zwierzęcych" motywów, np. skóry zrebry bądź geparda oraz obrazów przedstawiających afrykańską faunę.

         Pokój dzienny w stylu afrykańskim

  Każdy element pokoju aranżowanego w stylu południowoafrykańskim przypomina o swojej inspiracji – egzotyce gorącego kontynentu. Mnóstwo roślin, ciepłe i intensywne kolory ścian, drewniany wiatrak, klimatyczne tkaniny oraz ryciny w ramkach – krótko mówiąc, przepych, który sprawia, że wnętrze jest bardzo przytulne i stylowe. 

Większość z nas pragnie, aby lato i wakacje trwały wiecznie. Ową tęsknotę za brakiem słońca można wyeliminować, urządzając pokój dzienny w stylu afrykańskim. Jest to niezastąpiony sposób na wygospodarowanie ze swojego domowego świata gorącego i egzotycznego zakątka, w którym wakacyjne wspomnienia umilą każdy jesienny i zimowy wieczór. 

 

 

Dołącz do dyskusji