mebleportal
5 5 36

Oryginalne i wygodne sofy do salonu!

Oryginalne i wygodne sofy do salonu!

Sofa realizuje podstawowe role salonu – stwarza miejsce do relaksu, wypoczynku i integracji domowników. Stanowi centralny i elementarny składnik tego pomieszczenia, więc poza komfortem przy jej wyborze nie można zapominać o kwestiach estetycznych.

Fot. Sofa Foliage.
 

Idealną kombinacją wrażeń wizualnych i wygody jest sofa Swell. Projektant Jonas Wagell przy jej tworzeniu musiał kierować się ogromną kreatywnością, otwartością i swobodą. Sofa jest nieco figlarna, jej puszyste kształty zapraszają do spoczynku. Z jednej strony wyglądem przypomina dmuchaną piłkę, co kojarzyć się może z zabawą, ożywiać salon, zachęcać do zabaw i wspólnych aktywności. Z drugiej – inspiracją dla projektanta były bochenki chleba rosnące w piecu, co przywodzi na myśl ciepło, przytulność, intymność. Efektem jest mebel prosty, ale i ozdobny, twórczy i intrygujący bez posiłkowania się zbędnymi dodatkami. Swell to lekka i zabawna idea wzmocniona skandynawską oszczędnością i wytrzymałością. Sofa skonstruowana została z drewna, lakierowanej stali i poliestru. Rama jest solidna, natomiast obicie wykonane z materiału Medley – miękkie i delikatne, ponadto odporne na ścieranie i wysokojakościowe. Dostępność kolorystyczna jest bardzo szeroka – wybierać można spośród 21 odcieni.
Sofa Swell
Fot. Sofa Swell, cena: 9840 zł (dwuosobowa), 12685 zł (trzyosobowa)
 
Równie ciekawym rozwiązaniem wydaje się być także sofa Foliage. Zaprojektowany przez Patricię Urquiolę pikowany mebel to realizacja designu najwyższej jakości. Znów mamy do czynienia z prostotą przełamaną odrobiną niesfornej nowoczesności. Sofa ta wpisuje się w nurt naturalnego modernizmu, chętnie wykorzystywanego przez projektantkę. Pikowania przypominają liście, nogi sofy zaś kojarzone mogą być z konarami drzew. Naturalne formy równoważone są tu innowacyjnością i współczesnością, materiały organiczne dopełniane są sztuczni tworzywami. Siedzisko sofy wykonane jest z pianki poliuretanowej pokrytej tkaniną syntetyczną lub wełną. Warto pamiętać, że wzór pikowania znajduje się również z tyłu mebla, toteż bez problemu można ustawić go wedle upodobania, nawet w samym centrum salonu. Sofa charakteryzuje się tak dużym potencjałem i charakterem, że szczególnie na to wyróżnienie zasługuje i doskonale sprawdzi się jako kluczowy element salonu. Wariacyjność skomponowania wyglądu sofy jest szeroka – dostępne są różne wersje wykończenia nóg, rodzaje materiału oraz jego kolory.
Sofa Foliage
Fot. Sofa Foliage, cena: 9360 zł
 
Kolejnym nietypowym modelem jest sofa marki Sitting Bull. To model dla osób pragnących ciągłych nowości, chcących często zmieniać wystrój swego wnętrza. Sofa bowiem wyposażona jest w system suwaków pozwalający na dowolne dopasowywanie modułów, z których mebel się składa. Oprócz nowoczesnego podejścia sofa charakteryzuje się przede wszystkim wytrzymałością i odpornością. Wykonana została z wodoodpornego poliestru, ponadto tkanina zawiera pigmenty, które zapobiegają utracie koloru w wyniku działania promieni słonecznych. Pozwala to na bezproblemowe użytkowanie sofy również na zewnątrz, dzięki czemu można się nią cieszyć również poza salonem. Obicie jest łatwe w utrzymaniu, a wszelkie plamy bez większy trudności da się z niej usunąć. Sitting Bull to zatem połączenie kreatywności, ale i wysokiej jakości.
Sofa Sitting Bull
Fot. Sofa Sitting Bull, cena: 4900 zł
 
 Salon to część domu, w której spędzamy nasz wolny czas. Ważne zatem, by jego wystrój odpowiednio dobrać. Sofy Swell i Foliage to propozycje proste, ale niebanalne, uniwersalne, ale wyróżniające się, oryginalne i zapadające w pamięć. Ponadto – praktyczne, solidne i wygodne. 

Źródło: www.fabrykaform.pl

Dołącz do dyskusji