Parawan nawannowy sprawdzi się szczególnie we wnętrzach niewielkich, które nie mogłyby pomieścić zarówno wanny, jak i prysznica. Pozwala on cieszyć się podwójną funkcjonalnością, bez konieczności ograniczania potrzebnej przestrzeni użytkowej.
Polecamy:
Profile parawanów nawannowych są aluminiowe, dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Do ich łączenia używa się silikonu i gumowych uszczelek dopasowanych barwą, dodatkowe uszczelnienie zapewniają też stosowane niekiedy magnesy. Chromowane okucia natomiast są odporne na niepożądane skutki wysokiej wilgotności.
Ścianki parawanów tworzone są ze szkła hartowanego bądź sztucznego tworzywa, takiego jak polistyren lub akryl. Szkło stosowane w parawanach nawannowych jest grube i bezpieczne – odporne na stłuczenia, a gdy nawet do uszkodzenia dojdzie, szkło kruszy się na nieostre, niewielkie kawałki. Powierzchnia szkła jest pokryta specjalną warstwą gwarantującą ochronę przed zarysowaniami, tworzeniem się smug oraz osadzaniem się kamienia. Polistyren może być wzorzysty bądź gładki, zarówno kolorowy jak i bezbarwny. Jest nieco cieńszy, a przez to lżejszy od szkła. Wiąże się to niestety z szeregiem wad: tworzywo to nie jest odporne na zarysowania i uszkodzenia, dodatkowo, gdy do nich dojdzie, powierzchnia rozpada się na elementy o ostrych, niebezpiecznych kantach. Dlatego też lepszym, bo trwałym i gwarantującym bezpieczeństwo wyborem jest postawienie na szkło hartowane.
Parawan nawannowy podwyższa funkcjonalność łazienki. Dodatkowo dzięki różnorodności wariantów i bogatym paletom kształtów, kolorów i wzorów stanowi estetyczne dopełnienie przestrzeni kąpielowej każdej łazienki.
Dołącz do dyskusji