mebleportal
5 5 26

Płytki malowane akwarelą

Stylowe, wyraziste, oryginalne – to cechy, które wyróżniają dwie kolekcje płytek łazienkowych firmy Ceramstic: Instinct i Impressive. Sprawiają one wrażenie, jakby zostały stworzone przez pociągnięcia malarskiego pędzla, dzięki czemu kreują we wnętrzu wysmakowany klimat. 

Płytki_malowane_akwarelą.jpg

Sztuka dedykowana łazience

Sztuka niemal od zawsze gościła w domach, stając się najbardziej dekoracyjnym elementem aranżacji. Najczęściej jej przejawem były obrazy, które zdobiły reprezentacyjne przestrzenie domu. Obecnie tradycyjne dzieła na płótnie często zastępujemy różnego typu grafikami i fototapetami. Popularnym trendem stało się również umieszczanie malarskich motywów na płytkach. Takie artystyczne dekory wyróżniają wnętrze i nadają mu oryginalnego, stylowego charakteru. Ponadto pozwalają wprowadzać elementy sztuki do miejsca dla niej trudnodostępnego, czyli łazienki.

Płytki jak malowane

Obie kolekcje płytek od Ceramstic: Instinct i Impressive są inspirowane malarstwem. Inny jest jednak ich styl i możliwości aranżacyjne, jakie zapewniają.

1. Kolekcja Impressive – to kolekcja płytek o bardzo malarskim charakterze. Można to dostrzec szczególnie na przykładzie dekorów, na których przeplatają się i nawarstwiają figury geometryczne w ciepłych odcieniach. Dekor Vertigo (w dwóch wersjach, każdy o wymiarach  90x30cm) jest jednocześnie najbardziej wyrazistym elementem kolekcji Impressive. Eleganckie tło dla niego stanowią pozostałe elementy serii w beżu i brązie: glazura Impressive Beige i glazura Impressive Brown, każda o wymiarach 90x30cm.

Płytki_malowane_akwarelą_2.jpg

Rdzawa kolorystyka, w której utrzymana jest glazura Impressive Brown to hit ostatnich targów płytek ceramicznych w Bolonii. Uzupełnieniem kolekcji Impressive są gres szkliwiony Drevo (90x15cm), listwa szklana (90×2,4cm) i mozaika Tesoro (30x30cm).  

2. Kolekcja Instinct – jej kluczowym elementem jest dekor Errano ozdobiony rysunkiem nawiązującym do malarstwa akwarelowego.  Mieszające się z sobą różne odcienie bieli i czerni tworzą dynamiczny, nieregularny rysunek. Płytki wyglądają, jakby rzeczywiście zostały namalowane ręką malarza. Ich struktura odbija światło, a grube warstwy granilii sprawiają, że dekor efektownie „ocieka” biało-czarną farbą.

Płytki_malowane_akwarelą_3.jpg

Dekor Instinct Errano ma wymiary 60x30cm. Poza nim w kolekcji Instinct odnajdziemy:

  • glazurę w dwóch odcieniach:  Instinct White 60x30cm i Instinct Graphite 60x30cm
  • dekory Errano Square White, Errano Square Graphite i Errano Square Mix, każdy o wymiarach 30x30cm

Uzupełnieniem kolekcji Instinct są gres szkliwiony (60x60cm), listwy aluminiowe (60×2,3cm) i mozaiki (30x30cm), wszystkie w kolorystyce dostosowanej do elementów serii.

Płytki_malowane_akwarelą_4.jpg

Ceny produktów:

  • Dekor Instinct Errano 60x30cm, cena: ok. 52,68 zł/szt.
  • Glazura Instinct White 60x30cm, cena: ok. 82 zł/m2
  • Glazura Instinct Graphite 60x30cm, cena: ok. 83 zł/m2
  • Glazura Impressive Beige 90x30cm, cena: ok. 114,70 zł/m2
  • Glazura Impressive Brown 90x30cm, cena: ok. 114,70 zł/m2
1 komentarz
Weri
16 marca 2016, 09:29
1/0

Trochę faktycznie wyglądają jak malowane farbą

Dołącz do dyskusji