mebleportal
5 5 21

Salon w męskim stylu

Salon w męskim stylu

Mężczyźni, kiedy urządzają mieszkanie wspólnie ze swoją drugą połówką, z reguły w wielu kwestiach chodzą na ustępstwa. Kiedy jednak mają okazję samodzielnie zadbać o wystrój własnego salonu, chętnie odzwierciedlają w nim siebie i własny styl.

Głównym motywem przewodnim wielu męskich aranżacji, bez wątpienia jest szeroko pojęty minimalizm, prostota oraz ciemne kolory, przełamane jedynie jaśniejszymi akcentami. Męski salon odzwierciedla z reguły męską naturę. Nie lubi przepychu, zbyt dużej ilości dekoracji ani łączenia stylów. Są to wnętrza utrzymane zazwyczaj w jednostajnym, nienachlanym stylu. Męski salon to przede wszystkim praktyczność. Wszystkie przedmioty znajdujące się w salonie powinny mieć swoje zastosowanie. Rzadko służą jedynie dekoracji. Ma to swoje duże plusy. Bez nadmiernej ilości przedmiotów, salon wyda się większy i wyeksponowane zostaną jego główne elementy wyposażenia takie jak meble, czy sprzęt grający, który w męskim wnętrzu bywa, że odgrywa istotną rolę, zarówno praktyczną jak i dekoracyjną.

Męskie kolory to zazwyczaj czarny i szary. Z reguły stanowią one tło dla reszty wyposażenia. Także ceglane ściany zostały docenione w męskich aranżacjach. Świetnie sprawdzą się w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach, w których dominuje prostota i  funkcjonalność.

Salon_w_męskim_stylu.jpg1

Meble i wyposażenie

Salon w męskim klimacie, to przede wszystkim wygoda i funkcjonalność. Dotyczy to także, a może przede wszystkim mebli, głównie sofy. Jeśli tylko powierzchnia pozwala na wstawienie kanapy narożnej, to bez wahania powinniśmy ją tam umieścić. Praktyczność w męskim stylu jest przecież podstawą. Duża, wygodna sofa świetnie sprawdzi zarówno podczas przyjmowania gości, jak i do odpoczynku po długim dniu. Najlepiej dopełni całej aranżacji skórzana lub materiałowa w ciemnych kolorach: szarości, czerni lub brązie. Kolejnymi, nie mniej ważnymi meblami są stół oraz krzesła lub – w przypadku bardziej minimalistycznej aranżacji – stolik kawowy. Tutaj również królować będą proste, nowoczesne formy. Idealnie w męskim salonie sprawdzą się krzesła nawiązujące do projektu DSW i DWA Eams’ow. Prostota i nowoczesność to kwintesencja tego modelu.

Równie ważnym, a niekiedy najważniejszym meblem w męskim salonie jest fotel. Wybór modeli jest na tyle duży, że każdy znajdzie fotel idealny. Rozkładany, z podnóżkiem, skórzany, obrotowy. Wielu projektantów proponuje naprawdę ciekawe modele. Dzięki niemu strefa relaksu  z całą pewnością zyska. Elementem wyposażenia, który musi znaleźć się w każdym salonie, a zatem i w tym męskim, jest lampa.  Doskonale sprawdzą się te wiszące, duże, ciężkie klosze lub stojące. Mogą wprowadzić do salonu odrobinę ekstrawagancji lub idealnie podkreślić styl modern.

Salon_w_męskim_stylu.jpg2

4.05.2016
AG

Polecamy:
 

1 komentarz
asia
4 maja 2016, 16:57
0/0

wnetrza w męskim stylu są świetne nie tylko dla mężczyzn, prostota i minimalizm też cenię sobie to w aranżowaniu wnętrz

Dołącz do dyskusji