mebleportal
5 5 40

Sprawdzone sposoby na wąską łazienkę

Sprawdzone sposoby na wąską łazienkę

Wąska łazienka jest nieustawna, a tym samym trudna do zagospodarowania. Możemy jednak sięgnąć po kilka sprawdzonych sposób, które podniosą jej funkcjonalność i optycznie poprawią jej wymiary.

Aranżowanie szerszych ścian 

Idealnym rozwiązaniem w przypadku wąskich łazienek jest niezagospodarowywanie dłuższych ścian. Rzadko jednak mamy taką możliwość – chcąc zmieścić w łazience wszystkie niezbędne sprzęty musimy ustawić niektóre z nich przy dłuższych ścianach. Jak zrobić to najbardziej odpowiednio?

  • Jeżeli na szerszej ścianie chcemy ustawić meble lub sprzęty łazienkowe, nie powinny one dotykać podłogi. Ustawione na posadzce dodatkową zwężą łazienkę. Znacznie lepiej sprawdzi się podwieszane wyposażenie.
  • Zagospodarowując dłuższą ścianę wybierajmy wąskie meble, które nie będą blokować ciągu komunikacyjnego. Dzięki nim poruszanie się w łazience będzie łatwiejsze. Gotowe meble mają ustandaryzowane wymiary i trudno znaleźć naprawdę wąską szafkę. Dobrym pomysłem jest zamówienie u stolarza szafki na wymiar.

Sprawdzone_sposoby_na_wąską_łazienkę_2.jpg

Dodatkowo wykorzystajmy triki optyczne. Świetnie w tej roli sprawdza się duże lustro – umieszczone na dłuższej ścianie optycznie poszerzy wnętrze. Efekt ten zostanie spotęgowany, jeżeli lustra znajdą się na obu ścianach.

Aranżowanie węższych ścian 

Zagospodarowanie krótszych ścian to najlepszy sposób, aby optycznie poprawić wymiary wąskiej łazienki i podnieść jej funkcjonalność. Przy węższej ścianie możemy umieścić kabinę prysznicową lub pralkę (przysłoniętą np. ścianką działową). To również świetne miejsce na pojemną szafę do przechowywania, sięgającej od podłogi do sufitu.

  

Wąską łazienkę wymodelujemy również za pomocą kolorów. Wyda się ona bardziej proporcjonalna, jeżeli posadzkę przy krótszych ścianach wyłożymy ciemnymi płytkami a w dalszej części pomieszczenia: jasnymi.

Optycznemu poszerzeniu łazienki sprzyja również:

  • biało-czarna szachownica na podłodze,
  • podłużne płytki lub deski ułożone w poprzek łazienki.

3.01.2017

3 komentarze
karolina d
22 października 2017, 16:15
0/0

Każdy mówi, że mała łazienka to duzy problem. Nasza jest taka i jakoś z nią problemów nie mieliśmy, a udało sie ją nam fajnie zaaranżować. Dużo pomogły nam białe meble, które wybraliśmy w domizdrowie i to duże lustro, które było w komplecie. Fajne wąskie podwieszane szafki zrobiły wszystko i w większości mam wolną podłogę co w połączeniu z białym połyskiem dało ekstra efekt.

Basia
12 września 2017, 15:12
1/0

Ja mam wąską, ale długą łazienkę i nie jest tak źle

Jowita
12 września 2017, 15:11
1/0

mój problem 🙁 co ja bym dała za dużą, wygodną łazienkę

Dołącz do dyskusji