mebleportal
5 5 57

Stół, który powiększa się dwukrotnie w kilka sekund!

Zdarza się, że organizując większe przyjęcie, albo wystawny obiad na zjazd rodzinny zabraknie swobodnego  miejsca przy stole dla tak dużej liczby gości. Stół Fletcher Capstan Table to idealne rozwiązanie w takich sytuacjach. W kilka sekund ten niezwykły stół z 6-osobowego zamienia się w 12-osobowy.

Brytyjska marka Fletcher Burwell-Taylor jest uznanym producentem mebli luksusowych na zamówienie. To stamtąd pochodzi niezwykły stół Fletcher Capstan Table. Elegancki, drewniany, okrągły kryje w sobie tajemniczy mechanizm, który w kilka sekund powiększa średnicę blatu. Z małego stołu można zrobić duży, wystarczy obrócić jego blat o 120 stopni, zwiększa on wtedy powierzchnię o 73%, zdwajając możliwości miejsc siedzących.

 

Historia tego stołu wiąże się z osobą Roberta Jupe, który w 1835 roku opatentował mechanizm powiększania stołu. Początkowo niedoskonały i pracochłonny w obsłudze stał się inspiracją dla rozwinięcia go przez Davida Fletchera. Rozpoczął on swoje prace w roku 1997, a teraz czuwa nad produkcją stołów począwszy od projektowych szkiców do ostatnich etapów wykończenia. 

Cały stół składa się z 5000 odrębnych elementów. Sam mechanizm wynoszący blat stołu wykonany jest z nierdzewnej stali i anodyzowanego aluminium. Obsługiwany może być ręcznie, albo za pomocą elektronicznego oprogramowania. Stół oferowany jest w trzech wariantach wielkości.

 

Wykonywany jest z najlepszych gatunków drewna, takicj jak brazylijski mahoń, europejski orzech, drzewo różane albo nawet egzotyczne drzewa z Wysp Hawajskich. Od zamawiającego również zależy, czy w stole zostaną użyte elmenty z metalu. 

Niestety, taka technika kosztuje, dlatego na ten niezwykły stół przeznaczyć trzeba od 25 000 do 35 000 funtów (ok. 141 000 – 197 000 zł), w zależności od preferowanej wersji.

1 komentarz
panIpani
28 kwietnia 2016, 14:04
0/0

Tania rzecz 😀

Dołącz do dyskusji