mebleportal
5 5 23

Stylowe meble do salonu

Gdy myślimy o salonie zazwyczaj pierwszym meblem, który przychodzi nam do głowy jest kanapa. Fotele jednak równie umiejętnie radzą sobie jako meble wypoczynkowe w dziennych pokojach. Do tego dodajmy stoliki – aby wszystko znajdowało się pod ręką i nic nie zakłócało naszego błogiego relaksu, a otrzymamy komfortowy salon. Nie zapominajmy jednak o walorach estetycznych, przyjrzyjmy się więc, jak stylowe meble do salonu w postaci foteli i stolików mogą wyglądać.

Stylowe_meble_do_salonu_6.jpg

Stylowe meble do salonu – fotele

Jeśli zamiast spotkań towarzyskich wolimy spędzać czas w pojedynkę, wybierzmy fotel, w którym niemal dosłownie zatoniemy i regenerować będziemy ciało i myśli. Świetnie do tego celu nada się fotel z podnóżkiem – duży, miękki, stanowiący synonim komfortu. Ważne by fotel taki stworzony był z najwyższej jakości materiałów, do tego starannie wykonany z dbałością o detale.
Takim stylowym meblem do salonu jest z pewnością Eames Lounge Chair & Otoman marki vitra. Połączenie drewna i skóry to rozwiązanie klasyczne oraz uniwersalne, które zawsze świetnie wygląda, obdarzając wnętrze wyrafinowaniem i elegancją.

Stylowe_meble_do_salonu_4.jpg
Fot. Eames Lounge Chair & Otoman, vitra
 
Stylowe meble do salonu mogą jednak odbiegać od tradycyjnych, ekskluzywnych rozwiązań na rzecz innowacyjności i niesztampowych pomysłów. Zamiast standardowego fotela w salonie możemy ustawić na przykład model na płozach. Tego typu rozwiązanie, nawiązujące zarówno do dziecięcych koni na biegunach, jak i kojących bujanych foteli wprowadzi do wnętrza dozę świeżości i figlarności, wypełniając wnętrze przytulnym, niezobowiązującym klimatem.

Eames Plastic Armchair RAR, również od marki vitra, to współczesna realizacja projektu z 1950r. Połączenie prostej, minimalistycznej bazy w skandynawskiej stylistyce z przekornymi płozami to rozwiązanie, które przypadnie do gustu zarówno małym jak i większym domownikom, oferując nowoczesne i oryginalne podejście do stylu w salonie.

Stylowe_meble_do_salonu_3.jpg
Fot. Eames Plastic Armchair RAR, vitra

 Stylowe meble do salonu – stoliki

Stoliki to pozornie mniej istotny dodatek do wnętrza, w rzeczywistości jednak przesądzający o funkcjonalności i komfortowym korzystaniu z salonu. Stolik ułatwi nam przebieg spotkań towarzyskich oraz będzie pomocny w trakcie wieczorów z książką i kubkiem herbaty.

Stolik w roli stylowego mebla do salonu to także dzieło sztuki, jedna z dekoracji naszego wnętrza. Warto więc szukać pozycji wysublimowanych, jak na przykład Gem od Toma Dixona kształtem przypominający szlifowane kamienie szlachetne. Niklowana powierzchnia zwraca uwagę a forma pełna załamań i kantów intryguje. To propozycja, które dzięki swej sile i surowości świetnie dopełni pomieszczenie w stylu industrialnym lub stanie się ciekawym akcentem w minimalistycznym wnętrzu.
 

Stylowe_meble_do_salonu.jpg

Fot. Stoliki GEM, TOM DICSON

Kontrpropozycją dla chłodu i ciężaru Gem może być T-Table marki Kartell, który, szczególnie w wydaniu przezroczystym, zachwyca lekkością i krystalicznością. T-Table to stylowy, a do tego innowacyjny mebel do salonu – powierzchnia jego blatu składa się z luk i wypełnień przypominających nowoczesny haft czy ornamentową hipnotyczną konstrukcję. To wszystko zrównoważone zostało trzema prostymi nogami, w efekcie czego otrzymujemy mebel stylowy i wyszukany, stanowiący subtelną i smaczną dekorację salonu.

Stylowe_meble_do_salonu.jpg  
Fot. Stolik T-Table, Kartell

 
 
 
 

Dołącz do dyskusji