mebleportal
5 5 36

Stylowe meble w różnych odsłonach

Stylowe meble w różnych odsłonach

Stylowe meble to pojęcie bardzo szerokie. Zawiera w sobie mnogość trendów – stylowe meble w zależności od naszych osobistych preferencji będą klasyczne i eleganckie, bądź też zupełnie nowoczesne i ekstrawaganckie. Przyjrzyjmy się paru inspiracjom, które ułatwią odnalezienie upragnionej stylistyki.

Stylowe meble – klasyczna elegancja

Klasyczne meble to rozwiązanie, które niezmiennie cieszy się dużą popularnością. Uniwersalne i ponadczasowe modele sprawdzą się w każdym wnętrzu i pomieszczeniu. Zagwarantują wygodę i trwałość, a ich stonowana kolorystyka napełni wnętrze ciepłem i sprzyjać będzie relaksowi. Stylowe meble, takie jak duże fotele z wysokim oparciem i podłokietnikami, sofy oraz podnóżki obite miękkimi tkaninami, drewniane regały i stoły pomogą wykreować wysmakowany salon. Z jednej strony elegancki, a jednocześnie przyjazny, wyciszający, zapraszający do spędzania w nim czasu.

Stylowe-meble-5.jpg

Stylowe meble – pałacowy przepych

Do klasycznych rozwiązań możemy podejść też od innej strony i zamiast na oszczędność oraz spokój, postawić na barakowe bogactwo. Tego typu stylowe meble będą wyróżniały się finezyjnymi kształtami, obfitością zdobień, rzeźbień i wszelkich dekoracji. Jeśli marzy nam się, by nasze wnętrze posiadało czar i urok pałacowej komnaty, zdecydujmy się na meble wyraziste, wyróżniające się formą.

Stylowe-meble.jpg

Najlepiej takie rozwiązania zastosować w sypialni bądź salonie, wykorzystując wszelkie stylowe meble, takie jak sofy (koniecznie zwieńczonych poduszkami) z rzeźbionymi nogami, komody upiększone ornamentami czy wielkie łoża z baldachimami. Kolorystyka takich mebli jest szeroka – od złota, bordo czy nasączonych brązów, szarości bądź czerni, aż do subtelnych beży i pasteli, okraszonych dodatkowym deseniem czy choćby zdobieniem w postaci frędzla.

Stylowe meble – awangarda i ekstrawagancja

Stylowe meble mogą być również nowoczesne i nawiązujące do odważnego stylu pop-art. O ich charakterze przesądzać będą: kolor, wzór czy kształt. Wszelkie nietuzinkowe i awangardowe formy są tutaj pożądane. To stylowość, która równa się oryginalności, niesztampowości i przebojowości.
Krzykliwe, kontrastujące z sobą kolory oraz wyraziste wzory to cechy charakterystyczne stylowych mebli spod znaku awangardy i pop-artu. Nietypowo powyginane fotele czy sofy w soczystych kolorach nadadzą wnętrzu świeżości i niepowtarzalnego charakteru.

Stylowe-meble-4.jpg

Prostota i minimalizm

Meble stylowe to także te skąpane w bieli bądź połączeniu bieli i czerni. Meble utrzymane w tej kolorystyce nadadzą wnętrzu lekkości, świeżości i zwiewnego uroku, a także dodatkowo optycznie powiększą przestrzeń. Biel to barwa wdzięczna i estetyczna. Aby białe meble nieco ożywić można wykorzystać witryny, które wyeksponują ich zawartość i wprowadzą do wnętrza trochę koloru.  

Stylowe-meble-2.jpg

 

Dołącz do dyskusji