mebleportal
5 5 32

Świąteczne dekoracje do salonu

Świąteczne dekoracje do salonu

Boże Narodzenie to niezwykły czas, na który przygotowujemy również nasze domy. Niepowtarzalny klimat Świąt wprowadzają do nich nastrojowe dodatki, szczególnie choinka, która zajmuje honorowe miejsce w salonie. Bożonarodzeniowe drzewko nie jest jednak jedyną, stosowną do tego okresu, dekoracją pokoju. Zobaczmy, jakie inne świąteczne ozdoby będą pięknie prezentowały się w salonie. 

Salon w świątecznym oświetleniu

Świece są uniwersalnym i ponadczasowym elementem wystroju, który potrafi zaczarować wnętrze. Ich delikatny płomień jest niezwykle klimatyczny, a dodatkowo różnorodny wybór kształtów, kolorów i faktur pozwala w prosty sposób dopasować je do konkretnego salonu. Świąteczne świece mogą nawiązywać do charakteru wydarzenia jedynie barwą lub widniejącym na nich wzorem. Czerwone, bordowe, niebieskie, granatowe, ciemnozielone, złote, czy białe – wybór kolorów, które kojarzą się z Bożym Narodzeniem jest naprawdę szeroki.

świąteczny salon

Wybierając barwę świec, warto kierować się kolorystyką innych elementów świątecznego wystroju. Podkreśli to wspólny charakter tych dekoracji i pomoże uniknąć błędów aranżacyjnych.
Zastanówmy się również nad zapachem świec. Świeże, orzeźwiające aromaty lepiej zastąpić wonią wanilii, cynamonu czy piernika, które kojarzą się ze świątecznymi wypiekami.

Kominek przystrojony na Święta

Kominek daje duże możliwości świątecznej aranżacji. Jest jednym z centralnych punktów salonu, przy którym gromadzą się domownicy oraz goście i naturalnie kojarzy się z bożonarodzeniowymi ozdobami. To na nim wiesza się wielkie skarpety na prezenty, ozdabia go igliwiem czy świecami. Warto jednak wybierać te dekoracje, które będą zgodne z jego stylem.

świąteczny salon

Nowoczesny, minimalistyczny kominek będzie dobrze wyglądał w towarzystwie świec umieszczonych w przeszklonych lampionach czy przyozdobiony przezroczystymi łańcuszkami. Większa liczba dekoracji sprawdzi się natomiast w przypadku kominków klasycznych lub w rustykalnym stylu. 

świąteczny salon

Bombki nie tylko na choince

Choinkowe ozdoby będą ciekawą i oryginalną ozdobą, jeśli udekorujemy nimi inne miejsca niż bożonarodzeniowe drzewko. Wybór tych przedmiotów jest tak szeroki, że bez problemu można dopasować je do różnych stylów aranżacyjnych. Podczas ich zakupu, warto zaopatrzyć się również w ozdobną tasiemkę, która zastąpi nieestetyczne sznureczki, które służą do ich zawieszania. Bombki i inne choinkowe dekoracje będą efektownie wyglądały, kiedy przywiążemy je do kutych elementów wyposażenia salonu, np. żyrandola czy lustra. Ciekawym pomysłem jest również wykorzystanie ich, jako części  stroika czy umieszczenie ich w szklanym, ozdobnym naczyniu.

świąteczny salon

Podczas tworzenia świątecznej oprawy salonu, pamiętajmy, aby wszystkiego elementy były do siebie dopasowane. W przeciwnym razie bogactwo ozdób może spowodować chaos we wnętrzu. Zdecydujmy się na jeden styl dekoracji i ograniczoną gamę kolorystyczną, w której będzie ona utrzymane. 

świąteczny salon

Dołącz do dyskusji