mebleportal
5 5 66

Świąteczne dekoracje mieszkania – inspiracje z polskich sklepów

Świąteczne dekoracje mieszkania – inspiracje z polskich sklepów

Wielkanoc to czas, w którym nasze domy zyskują nowe, odświętne oblicze. Dekoracyjne figurki, wianki, zastawa stołowa czy tekstylia podkreślają świąteczny nastrój, a także wprowadzają do mieszkania wiosenny klimat. Zobaczmy, jakie dekoracje znajdziemy w ofercie polskich sklepów.   

DUKA

Jajka, zajączki i kurczaczki to nieodzowne symbole Wielkanocy. Te motywy zostały wykorzystane w świątecznych dekoracjach oraz akcesoriach kuchennych marki DUKA. Drewniane zawieszki, zajączki świeczki w kształcie jajek czy elementy zastawy stołowej to niektóre z propozycji, jakimi możemy udekorować stół i mieszkanie. Ciekawie prezentuje się również wianek wielkanocny (o średnicy 30 i 38 cm) przystrojony żółtymi kwiatami.

Świąteczne_dekoracje_mieszkania_DUKA.jpg
 
Home&you

Firma Home&you przygotowała szeroką ofertę świątecznych akcesoriów, dodatków i ozdób, które podzieliła na kilka grup tematycznych. I tak w kolekcjach Lawendowe ukojenie i W stylu Prowansji znajdziemy urokliwe dekoracja w bieli i fiolecie. Ich motywem przewodnim jest lawenda, która pojawia się na bieżnikach, ręcznikach kuchennych, obrusach i stroikach.

Świąteczne_dekoracje_mieszkania_Home&you.jpg


Dyskretny urok klasyki to natomiast połączenie bieli i zieleni. Kolekcja ta obejmuje m.in.  świeczniki, figurki, ręczniki i pościele. Dekoracje z serii PasteLOVE przypadną z kolei do gustu miłośnikom motywów kwiatowych: odnajdziemy je na świecznikach, koszyczkach, figurkach, bieżniku, kocu czy poszewce. Wymienione kolekcje to tylko niektóre z tematycznych propozycji dekoracji od Home&you.

Dekoria
Dekoracje świąteczne zazwyczaj utrzymane są w jasnych barwach przywodzących na myśl kolory wiosny. Stąd w domach pojawiają się błękitne, zielone i żółte dodatki oraz akcesoria. Mogą one stać się jedynie elementem świątecznej aranżacji lub na stałe zagościć w mieszkaniu.

Świąteczne_dekoracje_mieszkania_Dekoria.jpg

Firma Dekoria przygotowała ozdoby stołu w barwach wiosny, czego przykładem jest delikatny, błękitny bieżnik z kolekcji Loneta o wymiarach 40×130 cm. Bieżnik nie przykrywa całego blatu, dlatego wraz z białym obrusem może współtworzyć elegancką a zarazem wiosenną aranżację stołu. Jej dopełnieniem są dopasowane kolorystycznie podkładki oraz koszyk na pieczywo.
 
Villeroy&Boch

Rustykalna kolekcja Farmer’s Spring i romantyczna Mariefleur Spring to dwie propozycje od Villeroy&Boch przeznaczone do udekorowania świątecznego stołu.

Motywem przewodnim kolekcji Mariefleur Spring są kwiaty w pastelowych odcieniach różu, błękitu i zieleni. Dekorują one m.in. białe, porcelanowe figurki, talerze, świeczniki oraz wazony. W serii Mariefleur Spring nie brakuje również charakterystycznego, świątecznego elementu czyli zajączków.

Świąteczne_dekoracje_mieszkania_Villeroy_Boch.jpg

Elementy z kolekcji Farmer’s Spring wprowadzają do wnętrza sielski klimat. Na białej porcelanie łączą się z sobą zielone tony z pomarańczowymi, różowymi, czerwonymi i niebieskimi akcentami. W kolekcji znajdują się m.in. talerzyki, pojemniki na przyprawy, patery na ciasto i ręcznie malowane zające z polną koniczyną – wszystkie elementy wykonane są z białej porcelany.
 

Świąteczne_dekoracje_mieszkania_Villeroy_Boch_2.jpg

 
 
 
 

2 komentarze
Jagoda
22 marca 2016, 11:25
0/0

Ja jestem zwolenniczką dekorowania jedynie stołu wielkanocnego, w reszcie mieszkania sprawdzają się natomiast kwiaty

Daria
21 marca 2016, 16:13
1/0

Urocze te dodatki

Dołącz do dyskusji