mebleportal
5 5 35

Szklane drzwi, wybór niecodzienny.

Szklane drzwi, wybór niecodzienny.

Fot. www.decoist.com

Szkło to szalenie modny, chętnie wykorzystywany w aranżacjach wnętrz materiał. W śród wielu możliwości zastosowania tego tworzywa mamy również ciekawe, fantazyjne szklane drzwi. Z przezroczystego szkła czy z nadrukiem, jedno-, dwuszkrzydłowe lub na szynach – możliwych zastosowań jest naprawdę wiele.

Drzwi ze szkła

Zdawać by się mogło, że szklane drzwi do mieszkania to nie jest dobry pomysł. Nic bardziej mylnego, ponieważ jak się okazuje świetnie sprawdzają się one w domowym wnętrzu. Łatwo je utrzymać w czystości i są wygodne w użytkowaniu. Nie musicie się też martwić o możliwe uszkodzenia, ponieważ wykorzystana przy ich produkcji technika hartowania szkła sprawia, że są niezwykle wytrzymałe. Do tego szklane drzwi można w różny sposób zaaranżować, w zależności od upodobań nabywcy. Nadają się do wielu pomieszczeń, mogą oddzielać garderobę albo sypialnię, lub salon od kuchni.

„Drzwi tego typu otwierają się lekko – można to nawet robić bez użycia rąk, po prostu pchając je do przodu. Dodatkowym atutem jest możliwość doboru ciekawego wzoru oraz koloru. Jeśli chcemy, aby wejście do naszej garderoby było niepowtarzalne, wystarczy, że dobierzemy swoje ulubione zdjęcie. W takim przypadku, wybrana fotografia może w cudowny sposób ozdabiać nasze mieszkanie” – mówi Joanna Grunwald, Prezes Zarządu Firmy Glass House, producenta szklanych drzwi.

Drzwi ze szkła

Wygląd drzwi podyktuje Wasza fantazja, dzięki czemu staną się one niepowtarzalne. Istnieje możliwość zamówienia drzwi ze ściętymi rogami albo w kształcie fali, oraz z różnymi elementami, które będą je ozdabiać. Szkło nie koniecznie musi być przezroczyste albo mleczne ani nawet jednokolorowe – bo odcieni kolorystycznych można użyć kilka, co przyniesie ciekawy efekt. Podobnie jest z rodzajami drzwi –  pod względem sposobu ich otwierania, wybierać można między wahadłowymi, zarówno o jednym, jak i dwóch skrzydłach, albo przesuwanymi.

Praktycznym rozwiązaniem dla małych pomieszczeń będą przesuwne szklane drzwi. Oszczędzają one miejsca i są nowoczesne. Szklana tafla odbija światło, dzięki czemu pomieszczenia wydają się większe. Takie drzwi również można uatrakcyjnić poprzez naniesienie nadruku, wzoru albo koloru.
Szklane drzwi otworzą Wasze mieszkania na nowoczesny design i niepowtarzalne wzornictwo. Będą sprawiały nie tylko funkcję użytkową, ale staną się modną ozdobą, której oryginalność docenią domownicy, a u gości wzbudzi zachwyt.

Dołącz do dyskusji