mebleportal
5 5 33

Szkło w łazience – obalamy mity

Szkło w łazience – obalamy mity

Szkło, choć jako materiał budowlany wybierany chętnie, w przypadku aranżacji łazienkowych przyprawia o wątpliwości. Czy szkło to materiał w pełni funkcjonalny i bezpieczny, jeśli chodzi o nasze domowe salony kąpielowe?

Jak najbardziej! Szkło to tworzywo, które z powodzeniem wykorzystywać można w roli ścian, sufitów czy podłóg w wielkich projektach architektonicznych, dlatego i w naszych domowych wnętrza sprawdzi się doskonale. Przyjrzyjmy się jednak głównym mitom w kwestii szkła w łazience, aby skutecznie i rzeczowo je obalić.
 
  • MIT: Szkło nie jest bezpieczne
Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj szkła dobierzemy. Najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie tak zwane szkło bezpieczne, czyli szkło hartowane, które w przypadku uderzenia albo nie pęka, a jeśli już rozpada się, to na wiele małych kawałków pozbawionych ostrych krawędzi, a przez to ograniczających ryzyko skaleczenia. 
 

                Szkło w łazience
 

  • MIT: Szkło nie jest wytrzymałe
Szkło jest materiałem kruchym – chyba każdym z nas doznał tego empirycznie. Wszystko jednak zależy od parametrów takich jak grubość tafli szkła, sposób jej wykonania i rodzaj obróbki, dzięki której powstała. Szklanych elementów wyposażenia łazienki nie sposób porównywać więc na przykład z delikatnymi kieliszkami. Najlepszym rodzajem szkła do łazienki będzie wyżej wspomniane szkło hartowane – 5-6 krotnie bardziej odporne i wytrzymałe w porównaniu do odprężonego, „zwyczajnego” szkła. Takie szkło oprze się gwałtownym zmianom temperatur (próg wytrzymałości szoku termicznego to 200°C) czy temperaturom poniżej zera, z pewnością więc podoła naszym łazienkowym „prostym” potrzebom.
 
  • MIT: Niełatwo utrzymać szkło w czystości
Szklane tafle łatwo eksponują smugi i zanieczyszczenia, a o te przecież w łazience nietrudno. Wystarczy jednak dobierać szklane elementy wyposażenia pokryte powłoką polimerową, która wygładza i wyrównuje powierzchnię. Technologia DP active sprawia, że krople zamiast zatrzymywać się na powierzchni, spływają z niej, co minimalizuje powstawanie zabrudzeń i osadzanie się kamienia.
 
  • MIT: Szkło przemienia łazienkę w sterylną i nieprzyjazną przestrzeń
Szkło jest minimalistyczne i oszczędne, ale przy odpowiedniej aranżacji zamiast z nieprzyjemnym chłodem kojarzy się z nowoczesnym pięknem i czystością. Szkło, szczególnie w towarzystwie luster i chromowanych powierzchni, intensywnie odbijają światło, dzięki czemu nasza łazienka staje się jasna i przestronna. Ocieplić wnętrze i napełnić je przytulną atmosferą pomogą natomiast nawet drobne dodatki (takie jak choćby ręczniki czy dywaniki łazienkowe) w intensywnych kolorach czy odpowiednio dobrane, klimatyczne oświetlenie.
 
źródło: aquaform

MP
30.07.2016

 

Dołącz do dyskusji