mebleportal
5 5 45

Trendy w aranżacji wnętrz: zwrot ku naturze

Trendy w aranżacji wnętrz: zwrot ku naturze

Tegoroczne trendy zbliżają nasze wnętrza do natury. Nieprzypadkowo kolorem roku według Pantone stał się Greenery – soczyście zielona barwa, która sugeruje, że w mieszkaniu mamy przede wszystkim czuć się świeżo, swobodnie i przytulnie. 

Z jednej strony do natury podejść możemy dosłownie i przekształcić mieszkania w mini dżunglę. Nie od dziś wiadomo, że rośliny pozytywnie wpływają na przestrzeń, w której przebywamy, poprawiając nasze samopoczucie. Niezwykle ważna, szczególnie w przypadku narastających problemów ze smogiem, jest także ich funkcja zdrowotna – rośliny posiadają przecież niezwykłą funkcję oczyszczania powietrza, dlatego poza rolą dekoracyjną będą też naturalnym filtrem.

Trendy_w_aranżacji_wnętrz_zwrot_ku_naturze_2.jpg
           
Najlepsze właściwości w poprawianiu jakości powietrza mają gatunki takie jak skrzydłokwiat, paprotka, sansewieria, dracena, fikus czy bluszcz pospolity. Można przyozdobić nimi parapety bądź ustawić je na dekoracyjnych kwietnikach, które wracają do łask i przyjmują coraz ciekawsze formy. Szukający niekonwencjonalnych rozwiązań możemy eksperymentować z tworzeniem ścian z roślin czy innych intrygujących kompozycji.

Osoby sceptycznie nastawione do żywych kwiatów w domu, mogą wprowadzić roślinne motywy poprzez tkaniny, obrazy czy plakaty.
 

Trendy_w_aranżacji_wnętrz_zwrot_ku_naturze.jpgWnętrza inspirowane podróżami

Innym popularnym motywem są akcenty inspirowane podróżami. Zamiast sterylnego chłodu bezosobowych, nazbyt minimalistycznych aranżacji nasze wnętrza ocieplamy teraz dozą Orientu. Dzięki papierowym abażurom pojawi się pierwiastek chiński, spatynowane wazony z metalu pokrytego młotkowanymi ornamentami zaszczepią trochę Maroka, a rattanowe kosze i hamaki przypominać będą wnętrza typowe dla Azji Południowo-Wschodniej.
 

Ponadczasowe drewno

Poza tym nadal do wnętrz wybieramy naturalne materiały, takie jak drewno, które kreuje ciepły, przytulny i kojący klimat. Jednym słowem – chłód ustępuje ciepłu; najważniejsza staje się przytulność i dobre samopoczucie domowników. Nasze mieszkanie ma żyć w zgodzie z nami i w zgodzie z naturą.

Polecamy:

2 komentarze
Sylwia
12 września 2017, 15:07
1/0

Ja uwielbiam beton

kama
13 marca 2017, 11:27
2/0

Każde wnętrze z drewnem i roślinami jest dla mnie super : )

Dołącz do dyskusji