mebleportal
5 5 27

Trójwymiarowe panele Dunes

Trójwymiarowe panele Dunes

Geometria od zawsze pociągała projektantów tworzących sztukę użytkową. Dzięki jej abstrakcyjnym formom, mogli wyrazić więcej niż da się na pierwszy rzut oka powiedzieć. Marka Dunes przedstawia designerskie trójwymiarowe panele Craters i Rectangles inspirowane matematycznymi podziałami.

Fot. Panele Rectangles firmy Dunes.

Kto powiedział, że ściany muszą być płaskie? Nawet jeśli ktoś wyraził tak radykalną opinię, to grubo się pomylił, albo nie widział jeszcze paneli ściennych stworzonych przez Dunes. Trójwymiarowy efekt tych regularnych paneli o nowatorskiej fakturze sprawia, że wnętrza nabierają dodatkowej głębi i oryginalności.

Craters – to okręgi o średnicy 39 cm, rozmieszczone na ścianie powodują pozorny chaos, jednak w rzeczywistości składają się na całość, która w pomysłowy sposób podkreśla nowoczesny i minimalistyczny wystrój. Ich okrągła i lekka forma rozmieszczona asymetrycznie na ścianie nie dominuje wnętrza, pozostając subtelną i konsekwentną aranżacyjnie dekoracją.

Do eksperymentowania z kolei zachęcają panele Rectangles o wymiarach 30×30 cm. Nieregularnie połączone ze sobą prostokąty i kwadraty tworzą przestrzenną fakturę, która odbiega od szablonowości i zaskakuje wyrazistością. Głęboki grafitowy kolor tych paneli przyciąga i zatrzymuje wzrok, pozwalając gubić mu się w ich intrygującej zagadkowości.

Panele Dunes
Fot. Panele Craters firmy Dunes.

Panele Dunes idealnie pasują zarówno do nowoczesnych wnętrz w przedpokoju, jadalni albo gabinecie, odnajdą się też w przestrzeniach biurowych.

Polecamy:

 
Funkcjonalność i szybkość montażu sprawiają, że jest to dekoracja łatwa w użytkowaniu, dzięki której można stworzyć układy pionowe i poziome. Wzmocnione włóknem szklanym gipsowe płyty, które zostały użyte do ich wykonania są materiałem bezpiecznym – niepalnym i nietoksycznym, nie zawierają też lotnych związków mineralnych. Jednorodna powierzchnia aranżacji uzyskiwana jest poprzez sklejanie i szlifowanie płyt na złączach.

Panele Rectangles i Craters to pomysł na nadanie ścianie architektury, wymykającej się schematom. Przy nowatorstwie i niecodzienności zachowują funkcjonalność.

Dołącz do dyskusji