mebleportal
5 5 33

TV Samsung z zakrzywionym ekranem

Firma Samsung od dawna wywalczyła sobie miejsce wśród przodujących producentów urządzeń elektronicznych i RTV. Tym razem proponuje szeroką gamę telewizorów o zakrzywionym ekranie.

Samsung UHD Curved
Fot. Telewizor Samsung Curved UHD o przekątnej 105".

Na spotkaniu pod nazwą Samsung European Forum, które odbyło się w Maladze w Hiszpanii, firma zaproponowała bardzo szeroką gamę telewizorów oraz systemów rozrywki domowej, w tym największy z prezentowanych telewizorów o średnicy 105 cali i profilowanym ekranie.

Zaprezentowano również podniesiony standard jakości obrazu nazwany UHD i full HD. Natomiast zakrzywiony ekran przy tego typu jakości obrazu w pełni angażuje uwagę widza, tworząc panoramę optycznie większą niż prezentowany obraz. Zakrzywienie ekranu pozwala na oglądanie obrazu pod szerszym kątem widzenia, co niezwykle poszerza nasz zakres odbioru. Telewizja oraz filmy zaprezentowane na takim ekranie w jakości UHD są nieporównywalne z wrażeniami, jakie mamy z oglądania tych samych obrazów na płaskim ekranie.

Dzięki zastosowaniu precyzyjnie dobranego zakrzywienia ekranu oraz specjalnej technologii emitowania obrazu, gdzie jest on analizowany na bieżąco i poddawany obróbce, aby uzyskać efekt wzmocnionego pogłębienia, za co jest odpowiedzialny moduł Auto Depth Enhancer, uzyskujemy obraz zbliżony do efektów 3d.

Natomiast kolor, dzięki technologii Samsung PurColour, jest podniesiony w swej jakości siedmiokrotnie do dotychczasowych standardów i oddaje wiernie zaplanowaną przez twórców barwę, w pełni realizując jego ekspresję odcieni i szczegółów.

Nawet materiały o niższej jakości wyświetlone na tego typu ekranie otrzymują wartość jakości Full HD, ponieważ oprzyrządowanie telewizora automatycznie dopasowuje je do oczekiwanej jakości.

Samsung Bendable UHD Tv
Fot. Telewizor Samsung Bendable UHD o przekątnej 85".

Telewizory Samsunga będą dostępne w Polsce od kwietnia w następujących wielkościach 105,78,65,55 cali. Oczywiście obsługują one wszelkie możliwe standardy telewizji oraz są przygotowane na możliwe nadchodzące rozwiązania. Obsługują takie rozwiązania jak HEVC, HDMI 2.0 , MHL 3.0 i HDCP 2.2.

A telewizor o standardzie  Samsung Smart TV jest przystosowany do wielozadaniowej obsługi oraz dzięki funkcji Multi-Link może prezentować na ekranie film, a także informacje na jego temat mieszczące się w Internecie na podzielonym ekranie. Ekran podzielony nawet na cztery części, może jednocześnie obsługiwać cztery różne źródła informacji.

Telewizor wyposażony jest w procesor QuadCore Plus, dzięki któremu wszystkie elementy obsługi programów i telewizora działają szybko i sprawnie oraz w standardzie multitaskingu, gdzie możemy oglądać dwa programy jednocześnie i jeden z nich nagrywać lub też oglądać jeden, a nagrywać dwa programy. Mamy więc do czynienia z naprawdę „inteligentnym” urządzeniem.

Telewizory Samsunga to w tej chwili jedne z najnowocześniejszych urządzeń dostępnych na rynku. Rozwiązania techniczne i oprogramowanie pozwalają patrzeć na te urządzenia jako rozwiązania XXI wieku, w pełni oddające postęp technologii oraz możliwości, jakimi obecnie dysponują rozwiązania, jakimi dysponuje dzisiejszy świat mediów.

Źródło: www.samsungmedia.pl

6 komentarzy
Svjlpb
2 kwietnia 2023, 15:15
0/0

buy zetia 10mg pills buy tetracycline 250mg without prescription order methotrexate 10mg sale

Cvkafn
2 kwietnia 2023, 12:57
0/0

promethazine brand buy provigil 200mg online cheap tadalafil 40mg usa

Naixyv
31 marca 2023, 07:11
0/0

order alfuzosin 10mg pill generic uroxatral 10 mg purchase diltiazem without prescription

Injsuu
29 marca 2023, 21:28
0/0

avlosulfon buy online brand tenormin 100mg tenormin 50mg sale

Cuvhdg
29 marca 2023, 08:47
0/0

order simvastatin 10mg sale sildalis online buy order sildalis without prescription

Qtdhog
27 marca 2023, 10:59
0/0

buy oxybutynin pill order generic oxcarbazepine 600mg order generic trileptal 300mg

Dołącz do dyskusji