mebleportal
5 5 20

Wnętrza w stylu PRL

Wnętrza z dawnych dekad w wielu osobach budzą sentyment i nostalgię. Na fali tych wspomnień coraz częściej w aranżacji wnętrz wykorzystuje się motywy inspirowane stylem PRL-u. 

\"wnętrza_w_stylu_prl.jpg\"

Nawiązanie do czasów PRL-u w aranżacji wnętrz pojawiło się już dość dawno. Początkowo trend ten obecny był głównie w miejscach publicznych takich, jak kawiarnie, restauracje, bary czy puby.  Z czasem zaczął jednak ponownie przenikać do naszych mieszkań. W czasach peerelowskich trudno było z dostępem do materiałów wykończeniowych, jednak ich atutem  niewątpliwie było wykorzystywanie wysokiej jakości drewna. Meble wykonane z litego drewna niejednokrotnie do dziś  z powodzeniem służą swoim właścicielom. Lakierowane, połyskujące meble mogą stanowić interesujący akcent nawet we współczesnym mieszkaniu.

wnętrza_w_stylu_prl_2.jpg  wnętrza_w_stylu_prl_3.jpg

Stylu PRL nie należy utożsamiać z nudą, monotematycznymi wzorami czy ponurymi barwami. Dzięki połączeniu nowoczesnych mebli z dekoracjami i dodatkami z lat 60. oraz 70. można stworzyć niebanalną aranżację, która na pewno nie będzie ani nudna ani tym bardziej monotonna. Symbolem czasów, które pamiętają dzisiejsi  40 i 50–latkowie były niewątpliwie meblościanki, które gościły niemal w każdym domu. Ponadto obrusy, ręcznie robione serwetki, firanki czy kryształy to elementy wyposażenia, które do dziś kojarzą się przede wszystkim z minionym okresem. 

wnętrza_w_stylu_retro_4.jpg

Współcześni projektanci chętnie czerpią inspiracje z  czasów PRL i nawiązują do tych lat w swoich aranżacjach. Małe komody na nogach czy archiwalne zdjęcia na ścianach wprowadzają do wnętrza klimat ubiegłego okresu a jednocześnie nie dominują całej stylizacji. Sklepy internetowe oferują szeroki wybór obrazów i grafik, które z przekąsem odwołują się do peerelowskiej rzeczywistości.

wnętrza_w_stylu_prl_5.jpg

Więcej zdjęć z dekoracjami w stylu PRL można znaleźć na blogu Art. de Luxe artdeluxe.pl/kategorie/inspirations/szlakiem-prl-u/
 

Dołącz do dyskusji