mebleportal
5 5 28

Wnętrze w nowojorskim stylu

Każdy z nas zapewne nie raz widział nowojorskie apartamenty – liczne filmy, których akcja rozgrywa się w tym mieście, dają do tego mnóstwo sposobności. Nowojorski styl jest ponadczasowy, uporządkowany i szykowny, ale nie brakuje w nim również bardziej nietypowych elementów. Z pomocą jakich mebli i dodatków możemy wprowadzić go do własnego wnętrza? 

Wnętrze_w_nowojorskim_stylu.jpg

Nowojorski styl jest elegancki, ale przy tym eklektyczny: obok szykownych elementów pojawiają się akcenty industrialne, vintage czy etno. Styl wnętrz Nowego Jorku jest tak różnorodny, jak jego mieszkańcy. Często wykorzystywane są w nim elementy art deco, np. charakterystyczne fotele. Nie brakuje w nim również luster, szkła i chromowany elementów. To one wprowadzają do wnętrz niewymuszoną, niekiedy wręcz surową elegancję i szyk. Elegancja stylu nowojorskiego tkwi również w odpowiednim stosowaniu dekoracji, które powinny być subtelne, harmonijne, ale zarazem przykuwające wzrok.

Nowojorski styl do własnego wnętrza możemy wprowadzić za pomocą pojedynczych elementów i akcesoriów. Odnajdziemy je m.in. w kolekcji City marki Miloo Home. Znajduje się w niej bogaty wybór stolików kawowych i konsol, które są bardzo popularne za oceanem. Chłodny i elegancki styl mebli podkreślają szklane blaty oraz błyszczące ramy pokryte chromem (w nowojorskich wnętrzach modny jest również polerowany nikiel). Meble dostępne są w wersji z okrągłym, kwadratowym lub prostokątnym blatem. Zgeometryzowane formy są charakterystyczne dla kolekcji City. Widać to na przykładzie nie tylko stolików i konsol, ale również stojaków na gazety, wieszaków czy regałów z tej linii.

Wnętrze_w_nowojorskim_stylu_2.jpg

Dopełnieniem aranżacji opartej o meble City mogą być poduszki, wazy, tace, lampiony oraz lampy. Dla nowojorskich wnętrz charakterystyczne są lampy z prostymi abażurami, których podstawa może być natomiast bardziej dekoracyjna. Tutaj ponownie warto wspomnieć o elementach chromowanych lub niklowanych, ponieważ w dekoracjach i oświetleniu są one jak najbardziej wskazane.

Jeżeli do wnętrza w nowojorskim stylu chcemy wprowadzić eklektyczną nutę, możemy sięgnąć np. po biblioteczkę z kolekcji Loft, której wygląd oscyluje między stylem rustykalnym a industrialnym. Posiada ona metalową ramę i drewniane półki. Taki mebel przełamie jednostajną elegancję wnętrza oraz doda mu oryginalnego wyrazu. Pamiętajmy jednak, aby nie nadużyć kontrastujących elementów, ponieważ nowojorski styl to przede wszytki harmonia, umiar i wysmakowany szyk. 
 

Wnętrze_w_nowojorskim_stylu_3.jpg
Fot. Miloo Home
AO
17.06.2016

Polecamy:

 

4 komentarze
Sylwia
23 września 2016, 10:11
2/0

Charlotte już tak 😉

ALa
23 września 2016, 10:08
1/0

Carrie Bradshaw tak nie mieszkała 😀

Mika
23 września 2016, 10:03
1/0

Śliczne stoliki

Kornelia
22 czerwca 2016, 09:57
1/0

Uwielbiam nowojorskie wnętrza. Spędziłam w tym mieście kilka miesięcy i mieszkania, które mieszczą się w terminie stylu nowojorskiego są naprawdę fantastyczne. Ich atutem jest też piękna stolarka drzwiowa i okienna – oczywiście nie wszędzie, ale jednak to jest dość częste do zaoobserwowania

Dołącz do dyskusji