mebleportal
5 5 41

Ciekawe kolekcje mebli do pokoju chłopca

Ciekawe kolekcje mebli do pokoju chłopca

Chłopięcy pokój dziecięcy to odrębny świat przygód i fascynacji młodego człowieka który powinien mu zapewnić nie tylko swobodną zabawę, ale także rozwój jego talentów i fascynacji.

Wiele cech urządzania pokoju dla każdego dziecka jest wspólnych, a więc przede wszystkim bezpieczeństwo; zabezpieczamy elementy związane z elektrycznością, gniazdka, przewody, lampy i urządzenia elektryczne. Następnie montujemy wszystkie elementy wyposażenia pokoju w sposób maksymalnie stabilny, przykręcając półki, szafy i szafki do ściany. Zwracamy uwagę na takie elementy, jak dostęp do okna i parapetu oraz staramy się zabezpieczyć drzwi chociaż gumowym odbijakiem.

Pokój musi być kolorowy, jasny i zapewniać przestrzeń do zabawy i odpoczynku. Wszystko zależy od fascynacji oraz wrażliwości dziecka. Jeden młody człowiek fascynuje się dźwiękiem i muzyką, inny sportem, jeszcze inny maszynami i urządzeniami. Na rynku możemy znaleźć całą gamę różnych mebli, pościeli, tapet i zabawek, dzięki którym możemy urządzić tak pokój małego chłopca, aby był pokojem z jego marzeń.

Ciekawe aranżacje pokoju chłopca

Dla przykładu: meble firmy Baggi Design w kilku odmianach. W pierwszym przykładzie pod nazwą „Sport” dysponujemy mebelkami dla dziecka o charakterze nawiązującym do boiska piłkarskiego. Boisko jest elementem, który występuje na wszystkich mebelkach, a wszystko jest utrzymane w delikatnej tonacji wiosennej zieleni i pomarańczy. W niektórych miejscach umieszczono namalowana piłkę tak, że odnosi się wrażenie, iż jesteśmy w samym środku akcji na boisku.

    Meble do pokoju chłopca Baggidesign
    Fot. Meble SPORT Baggi Design

Inną propozycję przygotowała firma Agata Meble. Zestaw, to meble o nazwie Budowniczy, gdzie na frontach wszystkich mebelków w sposób miły dla oka oraz w jasnych kolorach przedstawiono różne maszyny budowlane. Nawet łóżeczko jest  wykonane w sposób, który przedstawia ogromny spychacz. Całość robi dobre i wesołe wrażenie, emanując ciekawymi formami i czystymi jasnymi kolorami.

    Meble do pokoju chłopca Agata Meble
     Fot. Meble Budowniczy Agata Meble 

Do estetyki wyścigów i samochodów wyścigowych nawiązuje również seria mebli pod nazwą Racer firmy Wonder Toy, gdzie mamy zaprezentowany zestaw stolika z dwoma krzesełkami oraz łóżko kształtem nawiązujące do samochodu wyścigowego Formuły 1, a szafki sugerują umiejscowienie całości w garażu naprawczym. Mebelki dostosowane są do dzieci w wieku 2 – 6 lat.

     Meble do pokoju chłopca Wonder Toy
     Fot. Meble Racer Wonder Toy

Jak widzimy, można w pełni korzystać z tego, co pojawia się na rynku do pokoju dziecka i czy będą to fascynacje podróżami, dinozaurami, czy wyścigami zawsze znajdziemy coś, co w pełni usatysfakcjonuje naszego dzieciaka, tworząc dla niego ciekawe fascynujące środowisko, gdzie będzie mógł rozwijać swoją wyobraźnie, mającą potem kluczową rolę w jego kreatywności. Jeśli uzupełnimy ten wybór odpowiednim dywanem, plakatem na ścianie czy obrazkiem, otrzymamy ciekawą całościową aranżację pokoju dziecka.

Dołącz do dyskusji