mebleportal
5 5 34

Dekoracyjne grzejniki do wnętrza

Grzejniki, obok swoje podstawowej funkcji, mogą stanowić również ozdobę wnętrza. Przykładem tego są modele marki Jaga, które wyróżniają się dekoracyjną budową oraz różnorodnością kolorów i wykończeń powierzchni. 

Grzejniki_dekoracyjne_do_wnętrz.jpg

Grzejnik często jest tym elementem, który trudno dopasować do wyglądu aranżacji. Można zakryć go obudową lub – jeżeli jest umiejscowiony przy oknie – długą zasłoną, ale takie działania mogą zmniejszyć ilość ciepła przenikającą do wnętrza. Przy tym niekiedy grzejniki montowane są w miejscach, które nie dają możliwości ich przysłonięcia. Jednak nowoczesne modele coraz częściej projektowane są z uwzględnieniem aspektów estetycznych i pod kątem ich dopasowania do różnorodnych aranżacji. W ofercie firmy Jaga odnajdziemy szeroki wybór grzejników dekoracyjnych, które są dodatkową ozdobą wnętrza. Oto kilka z  nich:

Heatwave – producent określa ten model, jako „najpiękniejszy grzejnik na świecie”. Heatwave z całą pewnością jest grzejnikiem bardzo dekoracyjnym i oryginalnym. Swoim wyglądem przypomina on bardziej ornamentykę ścienną, niż tradycyjny grzejnik. Łączy w sobie kunsztowne rzemiosło i funkcje użytkowe. Heatwave powstaje z mineralnego kompozytu powlekanego lakierem odpornym na zarysowania i promienie UV. W standardzie występuje w kolorze czarnym i szarym (inne kolory RAL są dostępne na zamówienie). Tym, co dodatkowo go wyróżnia, jest modułowa budowa – jego elementy mogą być łączone i tworzyć modele o różnym rozmiarze. Grzejniki Heatwave mogą składać się z jednego do sześciu modułów, co pozwala dostosować jego wielkość do kubatury wnętrza.

Grzejniki_dekoracyjne_do_wnętrz_2.jpg

Crossroads – kształt grzejnika przywodzi na myśl formy obecne w japońskich wnętrzach. W jego projekcie wykorzystano poziome i pionowe linie, które, przeplatając się z sobą, tworzą labirynt. W założeniu projektanta, Nicole Patrasa, kształt grzejnik miał symbolizować komunikację międzyludzką i wymianę idei. Grzejnik dostępny jest w wersji ze stali szczotkowanej oraz w 55 kolorach o różnych wykończeniach powierzchni (połyskującej, matowej, metalicznej,  strukturalnej i młotkowanej).

Grzejniki_dekoracyjne_do_wnętrz_3.jpg

Iguana – wygląd grzejników Iguana inspirowany jest dziecinnymi rysunkami słońca. W serii znajduje się 11 modeli o zróżnicowanym kształcie (o prostej linii, narożne, delikatnie zaokrąglone lub całkowicie zaokrąglone) i zastosowaniu (modele ścienne, stojące i do montażu wokół filaru). Jednak w każdym z nich obecny jest motyw przewodni, czyli nawiązanie budową do promieni słonecznych. Ciekawą propozycją do przedpokoju, łazienki czy sypialni jest model Iguana Visio, którego funkcjonalność została rozszerzona poprzez dodanie lustra.
 

Grzejniki_dekoracyjne_do_wnętrz_4.jpg

Grzejniki_dekoracyjne_do_wnętrz_5.jpg

AO
11.05.2016
 

Polecamy:
 

1 komentarz
Bogna
11 maja 2016, 13:37
0/0

pierwszy bardzo fajny, rzeczywiście wygląda jak jakaś rzeźba

Dołącz do dyskusji