mebleportal
5 5 54

Innowacyjny system do drzwi przesuwanych firmy Hettich

Innowacyjny system do drzwi przesuwanych firmy Hettich

Drzwi przesuwane to idealne rozwiązanie w niewielkich pomieszczeniach, ponieważ nie zabierają dodatkowej przestrzeni w momencie ich otwierania. Innowacyjną propozycją są te z nich, które po zamknięciu tworzą jedna płaszczyznę. Systemem, który pozwala na zastosowanie takiego nowoczesnego projektu, jest InLine XL firmy Hettich.

Firma Hettich stworzyła system do drzwi przesuwanych InLine XL, który ma zapewnić komfortowe użytkowanie mebli  z ich zastosowaniem. Drzwi przesuwane, w których wykorzystany jest ten mechanizm, tworzą po zamknięciu jedną płaszczyznę. Natomiast przy otwarciu bezpośrednio nakładają się na siebie. Wynika to z bezstopniowej regulacji nałożenia i nachylenia płyt. Dodatkowo system zastosowany w InLine XL ma za zadanie wyhamowywać zamykanie drzwi nawet podczas gwałtownego ruchu.
Ciekawym elementem InLine XL jest możliwość rezygnacji z uchwytów, ponieważ system pozwala na otwieranie i zamykanie drzwi z użyciem ich zewnętrznej krawędzi.  Delikatna praca mechanizmów jezdnych zapewnia łatwość i lekkość przesuwania wrót. Dzięki temu można zrezygnować z montowania w  nich rączek i tym samym poszerzają się możliwości designerskie.

Drzwi przesuwne firmy Hettich Drzwi przesuwne firmy Hettich

System InLine XL przeznaczony jest do montowania w drzwiach płytowych, jak i tych z aluminiową ramą. Ta propozycja sprawdzi się w meblach o różnych wymiarach. Maksymalna wysokość drzwi, w których może być zastosowany InLine XL , wynosi  260 cm, szerokość od 750 do 200 cm, a grubość 1,6 do 2,5 cm.  Największe obciążenie wynosi natomiast 60 kg.

Źródło: materiały prasowe

Dołącz do dyskusji