mebleportal
5 5 36

Jak urządzić pokój młodzieżowy?

Jak urządzić pokój młodzieżowy?

Nie wiesz jak urządzić pokój młodzieżowy tak by podobał się i Tobie i Twojemu dziecku? Przede wszystkim musi być on funkcjonalny i nowoczesny. Oto kilka wskazówek jak trafić w gust nastolatka.

Fot. Kolekcja mebli młodzieżowych BLOG firmy Wajnert.

Aranżacja pokoju nastolatka powinna odzwierciedlać jego osobowość i zainteresowania, a także sprzyjać odpoczynkowi i nauce. Nie może być on nudny. Młoda osoba jest pełna pomysłów i ciągle szuka czegoś nowego. Jej pokój powinien być dopracowany w każdym szczególe, zaś jego wygląd pomysłowy. Czym więcej fantazji włożysz w urządzenie go tym bardziej Twoje dziecko będzie Ci wdzięczne.

meble młodzieżowe wajnert
Fot. Kolekcja mebli młodzieżowych BLOG firmy Wajnert.

Jak urządzić pokój młodzieżowy tak by inspirował młodą osobę? Najważniejszy jest kolor. Musi być dobrze dobrany i współgrać z osobowością Twojego dziecka. Ważne by stwarzał niepowtarzalny klimat, a zarazem pasował do całego pomieszczenia, mebli i innych elementów. Nuda nie wchodzi tu w grę. Nie może on jednak rozpraszać młodego człowieka, więc zbyt duża ilość: grafiki, elementów zdobiących, barw o różnym natężeniu jest niewskazana. Pokój ma być miejscem i do odpoczynku i do nauki więc, nie możemy czuć się w nim jak w wesołym miasteczku. Nastolatek powoli wchodzi w dorosłość, więc warto elementy zbyt dziecinne wykluczyć i zamiast nich wkomponować elementy dorosłe. Pokój ma służyć na lata, a upodobania młodego człowieka na tym etapie często się zmieniają.

meble młodzieżowe wajnert
Fot. Kolekcja mebli młodzieżowych BLOG firmy Wajnert.

Jak odpowiednio dobrać kolor ścian? Ewidentnie powinny dominować kolory jasne, neutralne, pastelowe. Dodatki natomiast powinny być ciekawe, w mocnych i zdecydowanych barwach. Pomysłów na dodatki nie brakuje. Mogą być to zdjęcia przyjaciół, samodzielnie wykonane obrazy bądź ozdobne lustro. Ważne by w takim pokoju znalazł się element odzwierciedlający osobowość młodej osoby. To właśnie takie rzeczy wyrażają prawdziwe ja nastolatka.

meble młodzieżowe wajnert
Fot. Kolekcja mebli młodzieżowych BLOG firmy Wajnert.

Meble w pokoju młodzieżowym powinny być jak najbardziej funkcjonalnie. Naprzeciw wychodzi nam tutaj firma Wajnert i jej kolekcja mebli Blog. Jeśli Twoje dziecko lubi czytać książki zadbaj o odpowiednią ilość półek oraz regałów w oryginalnych kolorach. Oczywiście muszą one pasować do ścian pokoju. Dominującym kolorem kolekcji Blog jest Dąb Ferrara, podkreślony wkładami i półkami w kolorach: Sugar, Viola i Antracyt. Duża ilość schowków, szafek oraz ukrytych przestrzeni sprawi, że Twoje dziecko będzie miało gdzie schować wszystkie swoje drobiazgi. Tu firma Wajnert oferuje nam liczne komody, kolorowe półki, kontenery oraz szafy. Jeśli pokój jest na tyle przestronny i duży warto zainwestować w szafę wnękową albo garderobę. Miły dodatkami będą również kosze, ozdobne kartony bądź kolorowe pudełka. Świetnie dopełnią one wnętrze. Ważnym elementem jest też miejsce do nauki. W wyposażeniu pokoju nie może zabraknąć biurka, dobrze dobranego krzesła oraz lampki. Kolekcja Blog zawiera w sobie biurko z regulowaną wysokością blatu – funkcjonalne i przydatne dla każdej młodej osoby. Uniwersalny charakter mebli firmy Wajnert umożliwi stworzenie Ci niepowtarzalnego pokoju. Nie możemy zapomnieć tez o miejscu do spania. Kolekcja Blog posiada sofę POP z praktycznymi, rozkładanymi półkami i kieszeniami.

Dołącz do dyskusji