mebleportal
5 5 38

Lampy do pokoju dziecka Lamps&Company

 

Lampa do pokoju dziecka powinna nie tylko dawać światło, powinna stanowić dopełnienie urody pokoju oraz być intrygującym materiałem dla wyobraźni i marzeń.

 

Lampy do pokoju dziecka, jakie możemy znaleźć na polskim rynku w wielu wypadkach nie spełniają swoich podstawowych zadań, zarówno funkcjonalnych, jak i estetycznych. Nie wiadomo dlaczego producenci uważają, iż lampa taka musi być dosłowna i ciężka, do tego pomalowana w jaskrawe, ciężkie, niedopoasowane do siebie kolory. Tymczasem lampa w pokoju dziecka nie tylko ma dawać światło, które rozjaśni pokój, ale powinna także uspokajać i być materiałem do rozmyślań, marzeń i snucia najbardziej fascynujących przygód w wyobraźni.

                      Lampy Lapms & Company


Na polskim rynku pojawiła się ciekawa niebanalna firma mogąca zaoferować lampy w interesującym stylu.
 

Lamps & Co. – nowy design w dziedzinie lamp do pokoju dziecka. Propozycja firmy Lamps & Co. to subtelne, urocze lampy do każdego dziecięcego pokoju. Firma powstała niejako w odpowiedzi na zapotrzebowanie społeczne, dotyczącego tej dziedziny oświetlenia. Głównym projektantem, właścicielem oraz menagerem jest jedna i ta sama osoba, która nie mogąc znaleźć odpowiedniej lampy do pokoju dla swojego nadchodzącego dziecka, postanowiła zrobić je sama.

    Lampy Lamps & Company


Tak pisze o sobie Anna Nawrot, właścicielka firmy – „Większość rynkowych ofert nie do końca jednak spełniała moje wymagania, rynek był pełen białych mebli, oklepanych dodatków i plastikowych lampek nocnych, więc w oczekiwaniu na narodziny córki, postanowiłam wziąć sprawy w swoje ręce. Własnoręcznie przemalowałam zakupione proste, białe meble na pastelowe barwy, wykonałam abażur do lampy oklejając zwykły biały abażur wzorzystą tkaniną, a później do kompletu uszyłam poduszki, pufę i zrobiłam własnoręcznie ozdoby ścienne w korespondujących z lampą wzorach. Odwiedzający mnie znajomi byli zachwyceni efektami, a pierwsze pytanie zawsze brzmiało – wow, jakie piękne rzeczy, gdzie kupiłaś?"

                   Lampy Lamps & Company

Lampy projektowane przez Panią Annę są bardzo pieczołowicie wykonanym wyrobem o najwyższych standardach. Są delikatne i pełne jasnych kolorów, o motywach nawiązujących do świata dziecięcych fascynacji. Czasem są to samochodziki, roboty lub kolorowe ptaszki i drzewka, a czasem grupa dzieci, jednak wszystkie projekty są utrzymane w delikatnych pastelowych tonacjach, bez agresywnej i kiczowatej dosłowności, oparte o prostotę i naturalność.

Dla tych z klientów, którzy nie chcą konkretnych przedstawień, znajdą się wzory abstrakcyjne z motywami naturalnymi lub geometrycznymi, a wszystko to można skompilować z zestawem poduch, narzut i pufów, jaki również oferuje firma Lamps & Company. Na bazie tych przedmiotów zbudujemy ciepły, delikatny pokój dziecka, w którym będzie odpoczywać i bawić się.

I nie jest bez znaczenia, iż ceny za poszczególne wyroby są naprawdę przystępne i nie nadszarpną domowego budżetu, jak byłoby, gdybyśmy kupowali te wyszukane rozwiązania w galerii jakiegoś znanego projektanta lub zadomowionej na rynku firmy. Natomiast przedmioty są wykonane na dobrym poziomie i z dbałością o szczegóły, na dopracowanie których projektantka poświęciła pół roku, szukając najlepszych kooperantów.

Fot. Lamps & Company

Dołącz do dyskusji