mebleportal
5 5 28

Mebel ogrodowy czy salonowy?

Mebel ogrodowy czy salonowy?

Fot. www.livingdivani.it

W tym roku na Międzynarodowych targach mebli w Mediolanie – 2014 Furniture Salon zaprezentuje się firma LIVING DIVANI z serią nowości z pracowni kilku wybitnych projektantów.  W trzech równoległych ekspozycjach zaprezentowane zostaną wysokiej klasy meble podkreślające zacieranie się granic pomiędzy tradycyjnym meblem pokojowym a ogrodowym.

Międzynarodowe targi mebli w Mediolanie to prezentacja najbardziej innowacyjnych rozwiązań wyposażeń wnętrz, jakie można zauważyć na ciągle rozwijającym się rynku światowym. Prezentacje są realizowane za pomocą pokazów na terenie całej Wenecji i obejmują między innymi – Międzynarodowe pokazy akcesoriów i wyposażeń wnętrz oraz Międzynarodowe wystawy łazienek i euro kuchni. Pokazy trwają sześć dni i są swoistym świętem projektantów, producentów oraz miłośników wzornictwa, decydując o prowadzących prądach i trendach na rynkach mebli całego świata, które będą obowiązywać w następnych sezonach. Nadchodząca impreza to już 52. edycja tych ważnych dla świata mebli targów.

Najnowsza kolekcja firmy LIVING DIVANI będzie się manifestować pod hasłami – żywotność, dynamizm i wolność, których gwarancją będzie postać Piero Lissoniego, od 1988 roku dyrektora artystycznego marki. Spod jego ręki także wyszła wiodąca propozycja mebli tapicerowanych.

Living Divani fotel ”Poncho”
Fot. Fotel ”Poncho”, Living Divani

Niejako tradycją stało się, iż marka promuje także młodych projektantów. W roku 2014 zaprosiła do współpracy pochodzącego z Hiszpanii Davida Lopeza oraz prezentację duetuprojektantów Paola Lucidi i Luci Pevere.

David Lopez już po raz drugi został zaproszony do współpracy z Living Divani. Tym razem zaprezentował stolik kawowy „Starsky”, który można pokazywać pojedynczo, chociaż podstawowy projekt przewiduje go jako grupę trzech stolików o różnych wysokościach i tak prezentuje się niewątpliwie najatrakcyjniej. Drugim jego projektem jest stołek „Anim” zbudowany z minimalistycznych, geometrycznych, przecinających się płaszczyzn  zakończonych miękką formą skórzanego siedziska.

Stolik kawowy „Starsky”, Living Divani
Fot. Stolik kawowy „Starsky”, Living Divani 

Paolo Lucidi i Luca Pevere z kolei zaprojektowali fotel ”Poncho”, który, chociaż posiada elegancję mebla pokojowego, wykonany został z wysokogatunkowych materiałów przeznaczonych do użytku zewnętrznego. Fotel osadzony został na stalowej cienkiej, ocynkowanej ramie, na którą za pomocą kevlarowej liny przytroczono miękkie tapicerowane wykończenie siedziska.

Na podobnej idei mebla pomiędzy ogrodem a domem oparta została propozycja PieroLissoniego przedstawiająca trzyosobową sofę oraz fotel o nazwie „Filo”. Podstawa wykonana z cienkiej konstrukcji stalowej oraz miękkie siedziska ze zdejmowanym pokryciem. Dla ocieplenia minimalistycznego charakteru projektu dodano w nim drewnianą półkę w naturalnym kolorze.

Stołek „Anim” , Living Divani
Fot. Stołek „Anim” , Living Divani

Projekty Living Divani w ramach Mediolańskich targów mebli można będzie zobaczyć w trzech lokalizacjach – na Salone del Mobile w hali numer 5, w nowym showroomie  firmowym położonym w sercu dzielnicy Brera przy via Fatebenefratelli 10 oraz w ogrodzie botanicznym Orto Botanico w dzielnicy Brera. Ustawiona tam zostanie specjalna instalacja projektu PieroLissoniego będąca ciekawa formą prezentacyjną pomiędzy stoiskiem a salonem firmowym.

Marka Living Divani dostępna jest w Kari Mobili, Warszawa, ul. Bartycka 26 www.kari-mobili.pl

1 komentarz
Marty
19 marca 2014, 23:14
2/0

Bardzo fajne ! Tylko zapewne strasznie drogie skoro to włoskie projekt. A w Polsce ciągle epoka ratanu…

Dołącz do dyskusji