mebleportal
5 5 46

Meble dla chłopca, które bawią i rozwijają

Pokój dziecka to przestrzeń zabawy, nauki i wypoczynku. Jego wyposażenie powinno umożliwić realizowanie wszystkich tych zadań. Kolorowe meble dla chłopca będą bawić i rozwijać wyobraźnie dziecka, ozdobione motywami z ulubionych bajek podkreślą indywidualnych charakter wnętrza, a nowoczesny fotel wyposażony w funkcję bujania uprzyjemni chwile nauki.

Meble-dla-chłopca-7.jpg
Fot. Zestaw mebli dla chłopca, Inventio Meble, www.inventio.info.pl

Bezpieczne meble dla chłopca

Meble dla chłopca przede wszystkim muszą być funkcjonalne i bezpieczne. Powinny mieć solidną i trwała konstrukcję oraz być wykonane z niezagrażających zdrowiu materiałów. Potwierdzeniem tych cech są atesty dopuszczające meble do użytkowania przez dzieci.
Równie ważny, jak jakość wykonania mebli dla chłopca, jest sposób ich montażu. Aby zapewnić bezpieczeństwo ich użytkowania warto przykręcić półki, szafy i szafki do ściany – będą one wówczas stabilne i nie będą zagrażać dziecku.  

Meble dla chłopca, które bawią

Niektóre meble dla chłopca pełnią także funkcję rozrywkową. Dzięki nim pokój dziecka zmienia się w mały plac zabaw. Przykładem takich mebli są łóżka ze zjeżdżalnią lub łóżka w kształcie samochodu (niekiedy wyposażone są one w oświetlenie LED  i akcesoria, np. kierownice).  

Meble-dla-chłopca-2.jpg
Fot. Łóżko Monza, www.babymeble.com

Meble dla chłopca mogą wyróżniać się swoją formą, ale również kolorystyką, ciekawymi nadrukami i malunkami. Fronty ozdobione motywami z ulubionych bajek dziecka nadadzą pokojowi indywidualnego charakteru.

Meble-dla-chłopca-3.jpg  Meble-dla-chłopca-4.jpg
Fot. Kolekcja mebli MIX (Budowniczy), Agata Meble, www.agatameble.pl

Dla starszego chłopca można wybrać meble nawiązujące do jego pasji, np. sportu, samochodów czy muzyki. Przykładem tego jest wyposażenie, które upodobnia pokój dziecka do boiska piłkarskiego! Zielone meble inspirowane kolorem murawy, fronty ozdobione naklejkami w kształcie piłki nożnej czy łóżko imitujące bramkę spodobają się zarówno 6-latkowi, jak i 10-latkowi – są zatem uniwersalne i nie będą wymagały częstej zmiany.
Takie barwne i ciekawie ozdobione meble nie tylko bawią, ale również stymulują wyobraźnie i uczą kreatywności.

Meble-dla-chłopca-5.jpg
Fot. Zestaw mebli Football, www.babybest.pl

Meble dla chłopca – przestrzeń do nauki

Meble dla chłopca mogą również sprzyjać koncentracji i nauce. Nowoczesny fotel bujany FLEXIG, będzie pasowała zarówno do pokoju dziecka, jak i nastolatka. W wyglądzie nie przypomina bowiem tradycyjnych mebli tego typu. Łączy go z nimi natomiast możliwość kołysania się. Kołysanie pomaga się zrelaksować i wyciszyć, co pozytywnie wpływa na przyswajanie wiedzy. Dodatkowo fotel może służyć jako nietypowe siedzisko dla gości odwiedzających dziecko – będzie on stanowił dodatkową atrakcję we wnętrzu.  

Meble-dla-chłopca.jpg
Fot. Fotel Flexig, IKEA, www.ikea.com.pl
 

 
 

1 komentarz
Majka
25 września 2017, 18:50
0/0

Ten pkój dla piłkarza jest dość fajny. Nasz syn ma pokój urządzony na wzór kolekcji kółko i krzyżyk, którą syn sam sobie wybrała z oferty jagodowegokota. Fajne i inspirujące mebelki, a jak się domyślacie tradycyjne uchwyty sa tymi kółkami i krzyżykami. Przyznam, że trochę obawiała sie jego wyboru, ale jednak były całkiem bezpodstawne. Meble są naprawdę solidne, a syn na kżadym kroku poddaje je próbom.

Dołącz do dyskusji