mebleportal
5 5 53

Meble do mieszkania na poddaszu – aranżacyjne porady

Meble do mieszkania na poddaszu – aranżacyjne porady

Odpowiednie meble do mieszkania na poddaszu są w stanie przemienić skosy z problematycznego elementu konstrukcyjnego w funkcjonalną i atrakcyjną przestrzeń. Jakie meble sprawdzą się na poddaszu? Oto kilka aranżacyjnych porad.
 

Meble do mieszkania na poddaszu – szafy wnękowe

Szafy wnękowe tworzone na wymiar to idealne meble do mieszkania na poddaszu. Niezwykle umiejętnie wpasowują się w tę trudną przestrzeń, maksymalnie ją wykorzystując. Szafy wnękowe pomagają stworzyć dodatkową powierzchnię użytkową, która umożliwia wygodne przechowywanie rzeczy. Szafy pod skosami są równie praktyczne i pojemne jak te standardowe, ponieważ zazwyczaj sięgają od podłogi aż do sufitu. Dzięki temu pozwalają zmieścić (i posegregować) wszystkie potrzebne przedmioty.

Meble_do_mieszkania_na_poddaszu_3.jpg

Meble_do_mieszkania_na_poddaszu_4.jpg
 
Pamiętajmy, że meble do mieszkania na poddaszu muszą być wygodne w użytkowaniu i zapewniać wygodny dostęp do schowanych w nich rzeczy.
 

  • Szafy pod skosami najlepiej wyposażyć w drzwi przesuwne – będą one precyzyjnie dopasowane do wnęki, a przy tym nie wymagają wolnej przestrzeni przed szafą do otworzenia. Drzwi przesuwane wykonywane są z różnych materiałów. Dla optycznego powiększenia przestrzeni możemy pokryć je lustrem bądź też ozdobić grafiką, aby upiększyć aranżację. Drzwi uchylne sprawdzą się natomiast w przypadku przestronnych wnętrz.
  • Świetną organizację i wygodne przechowywanie rzeczy zapewniają pojemne szuflady, które coraz częściej zastępują tradycyjne półki. Szuflady, ze względu na możliwość wysunięcia, zapewniają pełny i komfortowy dostęp do przechowywanych w nich rzeczy. Przykładem tego są pojemne szuflady firmy GTV, które znacznie podnoszą funkcjonalność garderoby. Wyposażone są one w prowadnice kulkowe, które zwiększają ich wytrzymałość i umożliwiają przechowywanie nawet ciężkich rzeczy. Ponadto szuflady od GTV posiadają szklane, ratanowe lub relingowe boki, dzięki czemu łatwo jest je dopasować do wyglądu dowolnej szafy pod skosami.  

Meble_do_mieszkania_na_poddaszu.jpg
Fot. Szuflada GTV

Korzystajmy również z bogactwa wszelkich innych systemów do przechowywania dostępnych na rynku, dzięki którym każda część wnęki pełnić będzie praktyczną rolę. Do naszych mebli do mieszkania na poddaszu dobierajmy więc drążki, kosze, wieszaki, półki i organizery, które podwyższą ich funkcjonalność.
 
Meble do mieszkania na poddaszu – niska zabudowa

W mieszkaniach na poddaszu sprawdzi się także niska zabudowa, która będzie uzupełniać pojemne szafy wnękowe. To praktyczne meble do mieszkania pod skosami – są niewysokie, dzięki czemu dopasowują się do ograniczonych wysokości oraz nie przytłaczają wizualnie wnętrza.

  • Wybierajmy niskie szafki RTV i stoliki. Dzięki temu będziemy mogli swobodnie ustawić na nich np. telewizor, a taką strefę telewizyjną zaaranżować bezpośrednio pod skosami.
  • Miejsce pod skosami może okazać się również świetną przestrzenią na sypialnię. Wystarczy, że wybierzemy niewysokie łóżko i ustawimy je tak, aby wygodnie można było się do niego kłaść, a także bezpiecznie z niego wstawać. 

Niezwykle pomocnymi meblami do mieszkania na poddaszu mogą okazać się modele na kółkach – zarówno takie jak skrzynie do przechowywania czy pufy do siedzenia. Łatwo nimi manewrować, dzięki czemu gdy nie są potrzebne możemy schować je pod skosy, gdzie nie będą przeszkadzać. Wybierajmy te o ciekawej barwie albo deseniu – sprawdzą się nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale i wsunięte pod skosem stanowić będą atrakcyjną dekorację.

Meble_do_mieszkania_na_poddaszu_2.jpg

Poddasze to też świetnie miejsce na ustawienie dziecięcego łóżka – skosy pozwalają na wyczarowanie oryginalnej aranżacji, którą pokochają dzieci.

Galeria wnętrz na poddaszu:


Polecamy:
 

1 komentarz
Kaja
16 marca 2016, 10:47
0/0

Mieszkania na poddaszu wyglądają mega super, za ich klimat je uwielbiam, ale przy tym są rzeczywiście bardzo trudne w urządzeniu. Jeszcze jak skosy są tylko z jednej strony to ok, ale jak po dwóch stronach, to robi się kłopot

Dołącz do dyskusji