mebleportal
5 5 41

Meble wielofunkcyjne do pokoju nastolatka

Pokój nastolatka pełni wiele funkcji – jest miejscem odpoczynku, nauki i spotkań z przyjaciółmi. W przypadku dużych pomieszczeń połączenie tych wszystkich zadań jest ułatwione. Problem pojawia się wówczas, kiedy dysponujemy niewielkim metrażem. Jak zaaranżować sypialnię, gabinet, garderobę i pokój dzienny w jednym wnętrzu, a jednocześnie nie przytłoczyć go nadmiarem rzeczy? Pomocne okazują się meble wielofunkcyjne. 

Meble_wielofunkcyjne_do_pokoju_nastolatka.jpg
Fot. New Joy (dystrybutor: Aldo)


Pokój nastolatka to m.in. miejsce nauki i wypoczynku. W przypadku niewielkich wnętrz, umieszczenie biurka i łóżka tak, aby nie zabrały one większości dostępnej przestrzeni, może okazać się wyzwaniem. Jednym z pomocnych rozwiązań są meble wielofunkcyjne, w których piętrowe łóżko łączy się z biurkiem. Górna część mebla przeznaczona jest na kącik do spania, a dolna na miejsce do nauki. Taki mebel doskonale sprawdza się w niewielkim pomieszczeniu, w którym liczy się oszczędność miejsca.

Niestety biurko zamontowane poniżej linii łóżka, zazwyczaj jest ustawione przodem do ściany, a nie okna. Zatem nastolatek podczas nauki ma ograniczony dostęp do naturalnego światła słoneczne.
Ważnym elementem podczas wyboru multifunkcyjnego mebla do pokoju nastolatka jest obecność dodatkowych szuflad i półek. Pozwolą one uporządkować przestrzeń na blacie biurka i wokół niego.

Meble_wielofunkcyjne_do_pokoju_nastolatka_2.jpg
Fot. Łóżko piętrowe z biurkiem BLOG 19, LANOmeble

Innym rozwiązaniem są zestawy mebli, w których skład wchodzi piętrowe łóżko oraz biurko – z tą różnicą, że biurko nie jest na stałe przymocowane do łóżka. Jednocześnie oba elementy wyposażenia pokoju są do siebie dopasowane. Biurko może zostać wsunięte w wolną, wyprofilowaną przestrzeń poniżej linii łóżka i tym samym nie zabierać miejsca wokół niego.

Prawdziwie wielozadaniowym wyposażeniem pokoju są meble, które obok funkcji spania, posiadają również biurko oraz szafę. W ten sposób jeden element pełni rolę sypialni, gabinetu i garderoby.  Oczywiście szafa zaprojektowana dla tego typu konstrukcji zazwyczaj nie jest w stanie pomieścić wszystkich ubrań nastolatka. Warto uzupełnić ją zatem o komodę czy wiszące półki.

Meble_wielofunkcyjne_do_pokoju_nastolatka_3.jpg
Fot. New Joy (dystrybutor: Aldo)

Meble wielofunkcyjne zazwyczaj mają ciężką konstrukcję, która może wizualnie przytłoczyć wnętrze. Z tego względu warto wybierać modele w jasnych kolorach. Białe i szare bardzo dobrze wpiszą się np. w modne aranżacje w skandynawskim stylu, a przy tym są uniwersalne – sprawdzą się zarówno w pokoju dziewczynki, jak i chłopca. 

AO
7.07.2016

Polecamy:

 

3 komentarze
Oliwka_dancer
29 września 2018, 08:29
8/0

Ile kosztuje mebel na pierwszym obrazku?

Wer.
8 lipca 2016, 10:23
4/0

ja u swoich dzieciaków zastosowałam tego typu mebel i sprawdza się super.

ELA
7 lipca 2016, 17:10
3/1

Świetne rozwiazanie dla małego pokoju. Szczególnie, jeżeli pokój jest wysoki

Dołącz do dyskusji