mebleportal
5 5 25

Modne meble wypoczynkowe

Sofy, fotele czy narożniki to nieodłączny element każdego salonu. Sprawdźmy, jakie meble wypoczynkowe są obecnie w modzie.

Nietypowe fotele

Wygoda stać powinna zawsze na pierwszym miejscu, ale oprócz niej nie możemy zapominać o estetyce mebli. Fotel poza funkcją wypoczynkową może być oryginalną dekoracją wnętrza. Podwieszany fotel Bubble Chair od Custom Form mimo swej figlarnej konstrukcji przywodzącej na myśl dziecięce huśtawki będzie świetnym meble do nowoczesnego czy nawet minimalistycznego wnętrza. Dzięki przezroczystemu oparciu naturalnie wpisuje się on w wystrój. Miękkie poduszki zapewniają odpowiedni komfort, a kapsułowa forma sprawia, że mebel ten będzie komfortowym siedziskiem do przesiadywania z książką. Fotel Butterfly z DesignConcept to natomiast ekstrawaganckie podejście do klasyki. Skóra naturalna w surowym wydaniu, widoczne przeszycia i ciekawie przeplatane nogi ze stali chromowanej tworzą mebel będący nowoczesną i oryginalną interpretacją kowbojskiej stylistyki.

  Modne_meble_wypoczynkowe.jpg  
Fot. Fotel Butterfly, DesignConcept                                              Fot. Fotel Bubble Chair od Custom Form
 
Pikowane sofy

Bardziej klasyczne, ale nadal oryginalna pozycja to meble pikowane. Z jednej strony przywodzą na myśl pałacowe wnętrza, z drugiej nawiązują do stylistyki retro. Są wytworne, a przy tym bezpretensjonalne. Najlepiej wybierać modele w wyrazistych barwach, które będą „kolorować” wnętrze. Ożywią białe ściany, a w połączeniu z innymi kolorami stworzą przestrzeń tętniącą życiem i energią. Meble tego rodzaju to najczęściej skórzane dwu- albo trzyosobowe sofy i duże fotele, jak w przypadku kolekcji Chesterfield marki Gawin Meble. Na rynku znajdziemy też tapicerowane modele np. z pianki poliuretanowej (zestaw Julia od Meble Perfect). Dodatkowym dekoracyjnym elementem są tutaj odznaczające się guziki w innym kolorze. Wysokie oparcia zarówno sofy jak i fotela zapewnią niezwykłą wygodę, którą jeszcze bardziej wesprzeć może dobrana do kompletu podnóżkowa pufa.
 
 
Fot. Kolekcja Chesterfield marki Gawin Meble


Fot. Zestaw Julia od Meble Perfect
 
 
Obszerne narożniki

W salonach, w których czas spędza wiele osób, najlepiej sprawdzają się obszerne narożniki. Projektowane są one w różnorodnej stylistyce, dzięki czemu z pewnością uda nam się dopasować jakiś model do naszego wnętrza. W ofercie Black Red White znajdziemy na przykład klasyczny i prosty narożnik Euphoria, dodatkowo wyposażony w funkcję spania i pojemnik na pościel. Obicie czarną tkaniną jest praktyczne oraz eleganckie, a elastyczne pasy i kształtna pianka, którą wypełnione są oparcie i siedzisko zapewniają wysoki komfort użytkowania.

Bardziej futurystyczną propozycją jest narożnik Panama. Jego kształt przywodzi na myśl pojazd kosmiczny, jednak oszczędna biało-szara kolorystyka sprawia, że mebel ten sprawdzi się w każdym wnętrzu.


Fot. Narożnik Panama, Gawin Meble

 

1 komentarz
Nina
22 lutego 2016, 23:35
0/0

Dla mnie najważniejszym meble w salonie jest narożnik

Dołącz do dyskusji