mebleportal
5 5 52

Płytki od projektantów Macieja Zienia i Ewy Minge

Płytki od projektantów Macieja Zienia i Ewy Minge

Czołowa dwójka polskich projektantów mody zaproponowała swoje pomysły na kolekcje. tym razem płytek. Bardzo znani i rozpoznawalni w świecie mody Ewa Minge i Maciej Zień nie obawiają się żadnych wyzwań i zaprojektowali serię płytek łazienkowych, sygnując te projekty swoimi nazwiskami.

To nietypowe zadanie zachęciło projektantów do bardzo ciekawych rozwiązań i należy powiedzieć iż podołali w pełni postawionym zadaniom, dając nam bardzo interesujące wzory płytek. Obydwa projekty są oryginalne i niepowtarzalne, uzewnętrzniające wrażliwość każdego z projektantów oraz wskazując na różnorodność inspiracji, jakie wpłynęły na końcowy efekt kolekcji.
W wypadku Minge, są to inspiracje płynące z natury – jak malaga, klony, róże, a wypadku Zienia to inspiracje industrialne odwołujące się do dynamiki i specyfiki miejsc takich jak Berlin, Barcelona czy też Tokyo lub Londyn. Obydwoje projektantów stworzyło kolekcje pełne nastrojów, budujące niepowtarzalny klimat możliwy do uzyskania w naszej łazience, jednocześnie nie ograniczając naszej swobody i nie narzucając ostatecznych rozwiązań kompozycyjnych , chociaż wydaje się, iż projekty Minge są raczej kameralne i bardziej ciepłe w wyrazie, kiedy projekty Zienia cechuje większy rozmach i dynamika form.

Kolekcję Ewy Minge znajdziemy jako Ceramica Creative By EvaMinge w firmie Cerrol i są to kolekcje pod nazwami – Branch,Leaves,Clones,Malaga,Graffiti,Rose.

Kolekcja Ewy Minge: 

Kolekcję Macieja Zienia znajdziemy w znanej firmie Tubądzin pod nazwami ich inspiracji jako Berlin,Monaco,London,Tokyo,Barcelona. Kolekcja ta jest jeszcze rozłożona na poszczególne tematy wiążące się z dzielnicami lub motywami z danego miasta, jak w wypadku Monaco – Casino; Mirabeau czy Monte Carlo; albo w wypadku Tokyo są to:Tokyo, Meguro i Nakano; lub też w wypadku Paris, jest to Bastille,Opera,Tour Eiffel…

Ewa Minge zaprojektowała szereg kompleksowych rozwiązań opartych na motywach roślinnych, wspartych ciekawie dobranymi pod względem kolorystycznym elementami mozaiki. Propozycja jej łączy rytmiczność powtarzających się wzorów mozaiki z naturalnością i swobodą, jaką posiadają w sobie kompozycje roślinne. Projekt Minge jest skromny i nienachlany, pozostawiając swobodę działania użytkownikowi w doborze proporcji pomiędzy motywami geometrycznymi a naturalnymi, pozwalając dopasować się swoim płytkom do różnych preferencji projektującego pomieszczenie. Myśl projektantki stworzyła komplety płytek, które można zastosować w dowolnych pomieszczeniach, miksując różne ich elementy dla wydobycia architektury pomieszczenia. Można za ich pomocą zagospodarować estetycznie praktycznie całą przestrzeń pomieszczenia, budując w różnych jego strefach odrębne klimaty, raz delikatne i swobodne jak motyw roślinny, a raz mocny i zdecydowany, tworzący raczej tło lub eksponujący kształt architektoniczny przestrzeni.

Kolekcja Macieja Zienia: 

Propozycje Macieja Zienia noszą nazwy znanych miast, elektryzując nas swoimi mianami, jak Tokyo, Barcelona czy Paris. Miasta te poprzez swój nastrój, koloryt i napięcie, stały się inspiracjami dla projektanta, dając mu asumpt do niezwykłych rozwiązań kolorystycznych i kompozycyjnych. Propozycje Zienia są śmiałe i bardzo nowoczesne, oddziaływujące kontrastem i kolorem pomiędzy popartem a konstruktywizmem. Odważne, bardzo wyraźne, duże motywy geometryzujące przestrzeń, oparte o inspiracje wynikające ze specyfiki kolorystycznej poszczególnych dzielnic miast, jakie są inspiracjami dla danego tematu, są wzbogacane odległymi – choć wyraźnymi cytatami z kultury danego kraju; czasem podkreślone kolorem, a czasem snującą się delikatną aluzją formy. 
 

1 komentarz
Laura
23 marca 2014, 17:58
1/1

A zobaczcie na wyposażenie łazienek na wymiar firmy Luxum. To jest dopiero awangarda!

Dołącz do dyskusji