mebleportal
5 5 49

Pokój dziecka – wymarzona przestrzeń do zabawy

Dziecięcy pokój to miejsce specjalne – jak żadna inna domowa przestrzeń musi łączyć w sobie ogrom funkcji: dziecko tutaj śpi, uczy się, przechowuje swoje rzeczy, ale przede wszystkim – bawi się. Kwestia rekreacyjna musi być odpowiednio przemyślana, aby pokój dziecka stał się wymarzonym placem zabaw pod własnym dachem.

\"Pokój
 
 

Własny plac zabaw to niewątpliwie marzenie każdego dziecka. Na takiej przestrzeni powinno jednak zależeć również rodzicom – tego rodzaju kącik ruchowy zgodny jest z dziecięcą potrzebą nieustannego przebywania w ruchu. Pozwoli on tym samym mądrze i bezpiecznie spożytkować energię, a także zapewni właściwą stymulację i doskonale wpłynie na postawę malucha.Plac zabaw to bowiem nie tylko zabawa. Pozwala on na wyćwiczenie koordynacji oraz równowagi, ćwiczenia gimnastyczne wzmacniają całe ciało, a jednocześnie pomagają ustrzec dzieci przed wadami postawy.

Pokój  dziecka – wymarzona przestrzeń do zabawy 

Kącik ruchowy to też doskonała przestrzeń do stymulowania kreatywności i dziecięcej wyobraźni. Wszelkie ukryte korytarze, zjeżdżalnie czy drabinki każdy maluch z pewnością potraktuje jako świetny pretekst do tworzenia bajkowych światów.
 
Stworzenie takiej przestrzeni umożliwia nam szeroki wybór sprzętów, które możemy wedle preferencji kupić, bądź skonstruować samemu. W zależności od powierzchni pokoju możemy wybierać spośród: piętrowych łóżek pełniących jednocześnie funkcję zjeżdżalni bądź ścianki wspinaczkowej, uchwytów do wspinania, niewielkich rozmiarów trampolin, opon, które mogą pełnić rolę huśtawki, lin i drabinek sznurowych mocowanych na haki do sufitu, idealnych do podciągania i akrobacji, ruchomych platform do balansowania czy wypoczywania, czy wreszcie skoczków lub piłek do ćwiczeń doskonałych zarówno do zabawy, jak i mogących pełnić funkcję zdrowotnego zamiennika zwykłego krzesła.

Pokój  dziecka – wymarzona przestrzeń do zabawy

Niezależnie od wybranych sprzętów pamiętać należy o elementarnej kwestii – plac zabaw w pokoju dziecięcym musi być przede wszystkim bezpieczny. Dlatego też trzeba zwrócić uwagę na jakość materiałów, z których zbudowane będą sprzęty – pod żadnym pozorem nie może budzić ona wątpliwości. Stąd nie warto oszczędzać czy wybierać mało profesjonalnych zamienników; np. wszelkie linki mocujące muszą być mocne i mało rozciągliwe. Chodzi przecież o zdrowie naszego dziecka.

Pokój  dziecka – wymarzona przestrzeń do zabawy

Aby zabawa mogła przebiegać bez przeszkód konieczne jest zachowanie odpowiednich odległości pomiędzy poszczególnymi elementami: umożliwi to bezproblemowe przemieszczanie między nimi, ale także ustrzeże przed zahaczaniem, bądź obtłukiwaniem innych. Należy również pamiętać o umieszczeniu mat i materacy, co zniweluje negatywne skutki wszelkich upadków (których przecież nie da się uniknąć).

Pokój  dziecka – wymarzona przestrzeń do zabawy           
Trzeba także pamiętać, by na początku szczegółowo objaśnić dziecku jak korzystać z poszczególnych sprzętów – przez pierwsze kilka dni dobrze, jeśli będziemy asekurować wszelkie zabawy i dokładnie ustalić zasady bezpieczeństwa.
 
Wystarczy, że będziemy mieć na uwadze kilka prostych zasad, a przeobrazimy dziecięcy pokój w wymarzony plac zabaw zapewniający rozrywkę, ale też wpływający korzystnie na zdrowie dziecka.

9 komentarzy
Dtklhs
26 listopada 2022, 22:56
0/0

buy tadalafil 20mg pill buy ketorolac without prescription ketorolac drug

Tkcbln
22 listopada 2022, 17:51
0/0

generic crestor oral crestor 20mg tetracycline 250mg oral

Uosyqa
20 listopada 2022, 20:12
0/0

purchase acyclovir generic order allopurinol 100mg online zyloprim us

Vhpath
18 listopada 2022, 21:09
0/0

buy misoprostol 200mcg pill cytotec drug synthroid price

Bhertt
17 listopada 2022, 03:27
0/0

buy aristocort albuterol tablet dapoxetine price

Azmovc
15 listopada 2022, 20:30
0/0

order clomiphene 100mg buy generic clomid 100mg cost lyrica

Qnvqjt
14 listopada 2022, 16:25
0/0

purchase lopressor online purchase levitra online methylprednisolone 4mg without a doctor prescription

Mhfhlg
12 listopada 2022, 10:48
0/0

atorvastatin usa viagra pills 200mg sildenafil dosage

Agata Z
18 lutego 2018, 16:12
0/0

O tak, urządzenie pokoju dla dziecka to nie lada wyzwanie, ale i niezła frajda. Nam udało się dzięki podpowiedziom jakie znaleźliśmy na blogu jagodowegokota. Ależ oni mają genialne i jakie proste pomysły, w dodatky fajnie bo praktycznie wszystko można na miejscu zamówić, więc zaoszczędza się sporo czasu i nerwów na poszukiwania.

Dołącz do dyskusji