mebleportal
5 5 39

Pomysłowe rozwiązania do przedpokoju

Pomysłowe rozwiązania do przedpokoju

Choć nie jest to przestrzeń, o której myślimy w pierwszej kolejności podczas aranżacji mieszkania, powinniśmy mieć ją na uwadze i odpowiednio zaplanować. Przedpokój – bo o nim mowa – to miejsce, które widzimy od razu po wejściu do domu. Stanowi tym samym jego wizytówkę. Jak zaaranżować przedpokój, aby był miejscem zarówno praktycznym jak i reprezentacyjnym?

Fot. Kolekcja Mio, Vox

Jak utrzymać porządek w przedpokoju? 

Przedpokój to zazwyczaj niewielkie miejsce, w którym musimy zmieścić dużą ilość rzeczy. Niezwykle ważna podczas jego aranżacji jest zatem ergonomia. Polegajmy na schowkach i szafach pojemnych, ale przy tym niezabierających wiele przestrzeni użytkowej. Przedpokój służy często jako ścieżka komunikacyjna między pokojami, sposób jego urządzenia nie może zatem utrudniać swobodnego przemieszczania się. Do aranżacji przedpokoju idealne będą szafy na wymiar pokrywające całą ścianę bądź też te wypełniające wnęki. Nie stosujmy standardowych drzwi, które utrudniają komunikację we wnętrzu. Zamiast nich wybierzmy drzwi żaluzjowe bądź przesuwane, które nie wymagają wolnej przestrzeni przed szafą do ich otworzenia.

Pomysłowe_rozwiązania_do_przedpokoju_2.jpg
Fot. Kolekcja Nepo, BRW
 
Aby ułatwić sobie utrzymanie porządku i zredukować liczbę rzeczy w przedpokoju, warto wygospodarować miejsce na garderobę w innym pomieszczeniu. Wtedy w przedpokoju trzymać będziemy tylko aktaulnie noszone nakrycia wierzchnie – na przykład elegancko wyeksponowane na hakach czy wieszakach.
Przydatnym i niezwykle praktycznym elementem aranżacji wnętrza jest również pawlacz, który przyda się do przechowywania sprzętów i przedmiotów rzadko używanych.

Aranżacja przedpokoju – co zrobić z butami?

Buty warto segregować według sezonów – te, których obecnie nie używamy niech będą schowane, aby nie przeszkadzały. Włóżmy je do pudełek, które zapobiegać będą brudzeniu się butów i ich odkształcaniu. Tak zabezpieczone ustawmy na najwyższych półkach lub w głębi szafek. Buty, z których korzystamy aktualnie również powinny być przechowywane w pudełkach.

Pomysłowe_rozwiązania_do_przedpokoju_3.jpg
Fot. Ikea

Aby ułatwić dostęp do obuwia dobrze zaopatrzyć się w specjalne opakowania otwierane z boku albo zamykane na rzep ze ścianką z siatki. Można ustawić je na sobie, dzięki czemu nie będą zajmować dużo miejsca, zapewniając jednocześnie łatwy dostęp do butów, a także odpowiednią wentylację.

 
Na przechowywanie butów są jednak i bardziej niekonwencjonalne sposoby. Metodą, która umożliwia ich funkcjonalne przechowywanie i pełni rolę oryginalnej dekoracji, jest szyna kuchenna zamontowana na ścianie w przedpokoju. Dobrym pomysłem są również szafki na buty zintegrowane z ławą, na której można usiąść i wygodnie założyć obuwie.
 
Pomysłowe_rozwiązania_do_przedpokoju_4.jpg
Fot. Ikea

Przedpokój – jak uczynić z niego wizytówkę domu?

Przy aranżacji przedpokoju nie możemy zapominać, że poza pełnieniem funkcji ścieżki komunikacyjnej, a także schowka na przeróżne rzeczy jest to wizytówka domu. Dlatego też, nawet w niewielkim przedpokoju, nie można zapominać o dekoracjach. Dobrym pomysłem jest stworzenie na ścianach mini galerii ze zdjęć bądź grafik. Przyjaznym akcentem aranżacji przedpokoju będą także rośliny – jedna duża doniczka na ziemi, bądź eleganckie kwietniki zawieszone na ścianie. 

Polecamy:

2 komentarze
Britled
30 listopada 2022, 06:58
0/0

  据台湾联合报报道,国民党2020初选参选人韩国瑜曾以“打麻将”来形容党内初选,台师大国文学系教授林保淳脸书评论说,国民党最后一场政策发表会,“打麻将”战局,在郭台铭抛出“0-6岁小孩由当局帮忙养”的政见,并且意气激昂宣称,愿意慷慨垫付不足款项,表示“倾家荡产,在所不惜”的时候,悄然蜕转升级到2.0版,变成扑克牌的“梭哈”,霸道总裁出手了。 在扑克游戏中,如果要“梭哈”可以这样用: 赌神玩的五张牌是梭哈。用到的扑克牌有单车牌、自行车牌、蜜蜂牌等。梭哈,又名沙蟹、谷物啤酒,学名Five Card Stud,是一种扑克游戏。胜负由五张牌的排列组合、点数和花色大小决定 https://dallaswshw975420.slypage.com/17135374/怎麼-玩-大-老-二 Apple 已更新此 App 以显示 Apple Watch App 图标。【调整】1. 系统优化、体验更顺畅备注:若您有无法登入、忘记帐密的情况,请在登入画面按『无法登入』进行回报,我们会立刻为您处理。请相信,Gamesofa一直在为了良好的游戏质量而努力,若您有任何建议请使用客服回报给我们,让我们协助您解决问题,谢谢 继本作在2011年3月17日,免了短暂的一小时 (链接),百余玩家留言大呼坑爹之后,今天是第二次限免,当然,你要说是首次我也没意见,这次免多久,不知道,只能说请喜欢的朋友尽快下载。 指数评分给每个拳打 2 分,如果您不显示拳,拳有 1 或 9,或者拳有 4 分,则加倍。 18 5 2022 · 日本麻雀不知不覺滲入香港人的生活中,愈來愈多人愛玩「日麻」,成為近年最熱門的消遣活動之一。在日本麻雀並不只是一種遊戲或賭博,而是一門學問,更有專業麻雀士的職業。日本麻雀跟廣東麻雀及台灣麻雀玩法大不同,較偏向於腦力和競技性,不過三者之間也有很多相似之處,麻雀控應該很 …

magdalena
17 sierpnia 2017, 16:15
0/0

To prawda, przedpokój to nasza wizytówka tak jak salon, ale zdjecia? jak dla mnie to nie miejsce na takie rzeczy. dekoracje tak jak najbardziej. Ja mam bardzo mały przedpokój wiadomo jaki metraż jest w kawalerkach i postawiłam normalnie na funkcjonalność i schludność. Kiedyś znalazłam w domizdrowie piękne nowoczesne komody i okazało się, że to wzupełności mi wystarczy. Blat przeznaczyłam właśnie na owe dekoracje, zaś półki wiadomo na buty, z jednej strony postawiłam krzesło i wieszak, a z drugiej dużą lampę. Naprawdę wygląda świetnie, a zapomniałabym na komodzie stoi oczywiście kwiatek beniamin.

Dołącz do dyskusji