mebleportal
5 5 29

Pościel do sypialni dziecka

Pościel do sypialni dziecka

W pościeli spędzamy wbrew pozorom bardzo dużo część naszego życia, a od tego, jak będzie przebiegał nasz sen, zależy przecież nasze samopoczucie w fazie aktywności dziennej. Zwłaszcza, że nie chodzi przecież tylko o nas, dorosłych,ale również o pościel dziecięcą. Każdemu odpowiedzialnemu rodzicowi powinno zależeć na tym temacie, bo zdrowy sen naszych dzieci, to ogromny skarb każdego rodzica, bo to właśnie podczas snu zachodzą wszelkie odżywcze procesy w organizmach naszych milusińskich, powodując ich wzrost oraz rozwój.

Kilka uwag na temat zdrowego snu w dobrej pościeli

Pierwszą radą, jaką możemy udzielić w sprawie pościeli dla dzieci, jest poruszenie kwestii tkaniny. Szczególnie polecalibyśmy bawełnę, ponieważ jest to w pełni naturalne włókno zapewniające ciepło i miękkość pościeli. Można postarać się, aby w tkaninę wplecione były włókna bakteriostatyczne, chroniące pościel przed namnażaniem bakterii. Dobra jest również satyna ze względu na nieprzyciąganie do siebie drobin kurzu, jednak jej naturalny chłód bywa czasem trudny do akceptacji przez dziecko.

Pościel dla dziecka Istotnym jest również, aby kontrolować rozmiar
pościeli tak, by był on dopasowany do wzrostu dziecka i rozmiaru łóżeczka bądź łóżka. Pościel nie może być za duża, bo przygniecie, spowije małe dziecko. Nie może też być za mała, bo śpiący dzieciak będzie się spod niej stale „wykopywał”, co stwarza ryzyko przeziębienia.

Na rynku można znaleźć wiele pasujących rozmiarów pościeli i łatwo na nie natrafimy, gdyż oferta jest bardzo szeroka (w wymiarach 100 na 135, 140 na 200 oraz 160 na 200 – miary podane w centymetrach).

Żeby zachęcić dzieciaka do położenia się w swoim łóżeczku, warto zadbać, aby nadruk na pościeli był odpowiedni do jego preferencji emocjonalnych – w zależności od tego, czy jest fanem jakiegoś bohatera rysunkowego, czy zespołu muzycznego lub sportu, można znaleźć i dobrać odpowiednią pościel.

Czy będą to autka z serii Pościel Auta Cars, czy z serii Pościel Hello Kity, czy wreszcie z bajek Disney'a, to nie ma znaczenia – ważne, że dziecko odnajdzie w niej swój własny mały, bezpieczny świat.

Natomiast ma znaczenie, i to kluczowe, czy pościel dla dziecka posiada certyfikat.

Należy na to zwrócić baczną uwagę, gdyż w ten sposób będziemy mieli pewność, iż pościel nie zawiera żadnych dodatków toksycznych. Jeśli pościel posiada certyfikat Öko-Tex Standard 100, możesz być pewien, że ani ona sama, ani też guziki czy napy, czy też nici – nie zawierają żadnych środków niebezpiecznych i toksycznych dla dziecka.

Jeśli dysponujecie talentem plastycznym lub Wasze dziecko lubi malować czy rysować, możecie nabyć pościel do samodzielnego kolorowania, w ten sposób Wasze dziecko uzyska możliwość rozwoju i kreowania świata wokół siebie– dzięki pościeli Lilifranko dostępnej na naszym rynku, również w kilku rozmiarach dopasowanych do wieku dziecka, a także do jego płci.

Pościel dla dziecka

Odrębnym zupełnie tematem jest sytuacja, kiedy mamy do czynienia z alergikiem, bo musimy wziąć wówczas pod uwagę wiele zależności, jakim podlega taki organizm i dopasować pościel do jego potrzeb. Rozwiązaniem,wartym swojej ceny, jest specjalna pościel firmy Allerguard– stworzona na bazie technologii japońskiej i duńskiej , klejona i o zwiększonej gęstości powłoki. Wypełnienie tej pościeli jest również przygotowywane w specjalny sposób dzięki podwyższonej obróbce termicznej – tak, aby nie atakowało organizmu naszego małego alergika.

Zachęcamy gorąco do świadomego i dokładnego badania ofert wyżej wymienionych i innych pościeli, gdyż jak powszechnie zdajemy sobie sprawę: to we śnie – dzieci rosną. Zdrowy, bezpieczny, i kolorowy sen naszych dzieci jest prawdziwym skarbem i wartością, które naprawdę zasługują na naszą uwagę. Nie bez znaczenia pozostaje też opinia, że zapewnienie zdrowego snu dziecku w łóżeczku i pościeli, które są dla niego odpowiednie, certyfikowane i tak dalej, buduje więź między rodzicami a dzieckiem.

1 komentarz
taniaposicel.pl
7 lutego 2016, 21:51
0/0

Ze swojej strony rekomendujemy, aby zwrócili Państwo uwagę na pościel dla dziecka. Na rynku dostępnych jest wiele produktów pochodzących z Chin, które nie są najwyższej jakości. A przecież małe dziecko jest najbardziej podatne na alergię. Zanim więc kupimy pościel zwróćmy uwagę na metkę i skład materiału z którego jest wykonana.

Dołącz do dyskusji