mebleportal
5 5 31

Powiększamy mały przedpokój!

Powiększamy mały przedpokój!

Fot. www.greencanoe.pl

Nie zawsze mamy możliwość zamieszkania w przestrzeniach przestronnych i zgrabnych, często musimy z uwagi na uwarunkowania życiowe borykać się z ograniczeniami naszego komfortu przez za ciasne ściany. W takim przypadku zachodzimy w głowę, jak polepszyć warunki codziennej egzystencji. Oczywiście nie jesteśmy w stanie zburzyć ścian, rozsunąć ich na boki, ale możemy zastosować kilka znakomitych trików, które pomogą powiększyć za mały przedpokój.

Przestaw się na minimalizm!

Zanim rozpoczniemy dekorację naszego małego przedpokoju, najpierw przestawmy się na minimalizm. Usuńmy z przedpokoju wszystkie rzeczy i obiekty, które naprawdę są w nim zbędne i nie obawiajmy się takich oczyszczających zabiegów. Podziałają na nas uzdrawiająco, a przedpokój od razu rozjaśnieje na skutek takiego „odgracenia”.

Wpuszczamy do przedpokoju światło

Wąski przedpokój
Aby nasz przedpokój rzeczywiście rozjaśniał, konieczne jest zadbanie o to, aby wpuścić do niego światło. I mówiąc o świetle, nie mówimy w tej chwili o lampach, lecz o kolorach. Chodzi o przemalowanie ścian na jasny kolor. W przypadku ciemnych ścian bowiem, niezależnie od kolejnych zabiegów mających na celu powiększyć optycznie zbyt małe i ciasne pomieszczenie – pożądany efekt nie zostanie osiągnięty. Jasne ściany są więc koniecznością: mały przedpokój nabierze „promienności”, przejrzystości i my sami również spojrzymy na niego świeższym wzrokiem i podejdziemy do jego dalszego przeobrażania z wyobraźnią i otwartą głową.

Ściany nie muszą być białe: wybierzmy kolor, ciepły albo chłodny, w zgodzie z gustem, ale zadbajmy po prostu o jego delikatność, jasność.

Dobrze w małym przedpokoju sprawdzi się również tapeta w pasy np.: poziome, dzięki czemu możemy uzyskać wrażenie rozsunięcia za blisko położonych ścian na boki.

Podłoga nie musi być ciemna…

Podłoga w za małym przedpokoju także nie musi być, a wręcz nie powinna być ciemna. Jest mitem, że na ciemnej podłodze łatwiej ukryć zabrudzenia i zadrapania. Na rynku istnieje szeroki wybór kolorowych płytek, które w ładny sposób ożywią małe pomieszczenie, a przy umiejętnym doborze wzorów – zużycie parkietu, podłogi czy brud wcale nie będą widoczne.

Wąski przedpokój Wąski przedpokój

Lustereczko, powiedz…

W każdym przedpokoju musi znaleźć się lustro – wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, ale nie każdy wie, iż lustro ma tę dodatkową zaletę, że powiększa optycznie pomieszczenie, w jakim się znajduje.

W przypadku małego przedpokoju znakomicie podziała zabieg designerski polegający na umieszczeniu na ścianach dwóch naprzeciwległych luster. Rozsunie to wizualnie ściany, oddali je od siebie, a przestrzeń przedpokoju nabierze ładu, przestronności i lekkości.

Wąski przedpokój

Lustrzana dekoracja?

Ależ tak! Lustra pełnią rolę dekoracyjną, a umieszczenie w małym przedpokoju lustrzanej szafy wnękowej zdziała prawdziwy cud. Warto zwrócić uwagę, by szafa ta była wąska. Wszystkie meble do małych pomieszczeń powinny być wybierane z zachowaniem tej zasady, bo zbyt szeroka szafa – nawet ta z lustrami, optycznie dociąży pomieszczenie, znów je pomniejszając. Nawet szlachetny kontur za dużej, za szerokiej szafy lustrzanej podziała na mały przedpokój przytłaczająco, dlatego trzeba kierować się w tym wypadku oszczędnością meblowych gabarytów

.

1 komentarz
Marta
14 kwietnia 2014, 19:56
7/1

Mój przedpokój jest tak mały, że chyba nie da się powiększyć :/

Dołącz do dyskusji