mebleportal
5 5 38

Ściana dekoracyjna – modne aranżacje

Ściana dekoracyjna – modne aranżacje

Jak sprawić, aby wnętrze było piękne, eleganckie, a zarazem olśniewające? To pytanie, które często zadajemy sobie podczas remontu. Podpowiadamy – niezastąpioną ozdobą każdego pomieszczenia jest ściana dekoracyjna. Można ją zaaranżować w dowolny sposób, na co pozwala szeroki wybór materiałów. Ściany dekoracyjne najczęściej wykonuje się z tynku ozdobnego, kamienia elewacyjnego oraz z paneli 3D. 

Ściana dekoracyjna z kamienia elewacyjnego

Jednym z materiałów przeznaczonych do tworzenia wewnętrznych ścian dekoracyjnych jest kamień elewacyjny. To tworzywo cechują wysokiej jakości parametry izolacyjne oraz naturalny wygląd. Ściany dekoracyjne wykonane z kamienia elewacyjnego wspaniale prezentują się w przedpokoju, w salonie, w kuchni i w łazience – są po prostu idealne do każdego wnętrza.

Ciemny podłużny kamień elewacyjny pasuje do nowoczesnych pomieszczeń. Na przykład jako ściana dekoracyjna znajdująca się w salonie za telewizorem. Natomiast ściana dekoracyjna wykonana z kamienia elewacyjnego w kształcie małych nieregularnych kwadracików w jasnym wybarwieniu jest wspaniałą ozdobą przedpokoju lub salonu, w którym stoją ciemne meble. Propozycja ta może być również wykorzystywana jako ozdoba pod schodami i wzdłuż nich.

    Ścianka dekoracyjna          Ścianka dekoracyjna
       

    Ścianka dekoracyjna
        
Salon i sypialnia to idealne miejsca do ozdobienia ścianą dekoracyjną z kamienia elewacyjnego imitującego naturalne skały. Materiał ten w każdym oświetleniu daje znakomity efekt światłocienia, co nadaje wnętrzu niepowtarzalny klimat nowoczesności zbliżonej do natury.

    Ścianka dekoracyjna

    Ścianka dekoracyjna

Trójwymiarowe panele ścienne

Ścianę dekoracyjną można zaaranżować również z paneli typu 3D. Jest to materiał wykonany z naturalnych składników (z mieszanki gipsów i minerałów), dzięki czemu jest on ekologiczny oraz bardzo trwały. Ponadto ten typ paneli jest antystatyczny, nie przyciąga kurzu, a tym samym nie ulega zabrudzeniom. 

Panele 3D są dostępne w wielu kolorach. Dlatego łatwo dobrać je do każdego wnętrza. Można z nich komponować oryginalne ściany dekoracyjne zarówno do salonu, sypialni jak i do łazienki, przedpokoju czy pokoju dziecinnego. Materiał ten zyskuje coraz większą popularność.

    Ścianka dekoracyjna
   

    Ścianka dekoracyjna

Ozdobne farby i tynki dekoracyjne 

Od dawna do tworzenia ścian dekoracyjnych wykorzystuje się farby oraz tynki ozdobne. Jest to metoda tradycyjna i choć nie daje aż tak spektakularnych efektów jak panele 3D czy kamień elewacyjny, jest najtańsza spośród pozostałych rozwiązań. Poza tym jest to propozycja, która pasuje do każdego wnętrza. Ponadto, wykonania takiej ściany dekoracyjnej może podjąć się niemalże każdy, ponieważ zarówno na opakowaniach tynków i farb jak i w sklepie czy Internecie można uzyskać wiele cennych podpowiedzi, jak odpowiednio udekorować ścianę.
 
W ten sposób można uzyskać na przykład efekt „szczotki”, nieregularnych smug, plamistych deseni a nawet bardzo skomplikowanych motywów.
 
  Ścianka dekoracyjna      

  Ścianka dekoracyjna

Aranżując swój dom, warto zdecydować się na ścianę dekoracyjną. Jest to ciekawy element, który gdy jest odpowiednio zaplanowany, staje się oryginalnym detalem, a jednocześnie swoistą dominantą wystroju wnętrza. 

2 komentarze
Ada
13 marca 2014, 22:02
4/3

Kominek na zdjęciu oryginalny, tylko kolor bym zmieniła 🙂

Olga
23 października 2015, 12:01
1/1

Ja z własnego doświadczenia mogę polecić panele 3D do dekoracji ścian 🙂 mam je od Loft Design System i wyglądają super w mojej sypialni, nawet mąż jest zadowolony 🙂 Polecam sprawdzić na stronie LOFT DESIGN SYSTEM jak takie panele wyglądają. – loftsystem.pl/galeria/

Dołącz do dyskusji