mebleportal
5 5 31

Świąteczne mieszkanie w bieli

Świąteczne mieszkanie w bieli

Biel rozświetla wnętrze, optycznie je powiększa a przy tym znakomicie komponuje się z innymi barwami. Możemy wprowadzić ją do swoich mieszkań w formie koloru ścian, tekstyliów, dodatków, oświetlenia i mebli. Biel sprawdzi się na co dzień, ale również w bożonarodzeniowej odsłonie. Zobaczcie elementy wyposażenia wnętrza, które pozwolą wyczarować świąteczny wystrój w białym kolorze. 

Dlaczego biel?

Biel jest jednym z najmodniejszych kolorów w aranżacji wnętrz. Dużą sympatię zyskała wraz z popularnością stylu skandynawskiego, dla którego charakterystyczne są białe ściany, meble czy bielone, drewniane podłogi. Biel sprawdza się również w przypadku wnętrz minimalistycznych, industrialnych i prowansalskich. Jest bardzo „plastyczna” i uniwersalna. Na jej bazie możemy zaaranżować wnętrze w różnym stylu oraz nastrojowości: surowe lub przytulne. Biel doskonale sprawdza się również w polskim klimacie, ponieważ dzięki niej wnętrze wydaje się jasne nawet w pochmurne dni.

Białe_mieszkanie_święta_5.jpg
Fot. Galeria Heban
 

Biel na Święta

Biel to również kolor śniegu, dlatego kojarzy się z Bożym Narodzeniem. Możemy wprowadzić ją do świątecznej aranżacji w formie puszystych poduszek, koców, obrusów, zastawy stołowej, świec, ozdób choinkowych i innych dekoracji. Dzięki temu, że biel tak dobrze komponuje się z innymi barwami oraz nie przytłacza wizualnie wnętrza, mamy pewność, że świąteczny wystrój w bieli będzie prezentować się gustownie i elegancko.
 
Co ciekawe, biel jest najjaśniejszym odcieniem szarości. Szarość natomiast może zyskać dostojny i elegancki charakter, jeżeli przybierze srebrny ton. Obie te barwy zaliczane są do achromatycznych czyli nieposiadających dominanty barwnej. Dlatego tak dobrze biel ze srebrem współgrają ze sobą, a przy okazji doskonale komponują się z każdym innym kolorem.

Białe_mieszkanie_święta_3.jpg
Fot. Mango                                                                                                    Fot. Nice Home

Białe_mieszkanie_święta.jpg
Fot. 1. HOUSE&more    2. 9Design    3. Home&You    4. Nice Home    5. sfmeble.pl

Białe_mieszkanie_święta_2.jpg
Fot. lightonline.pl/marka: 

Xmas Living Glass

 

Białe_mieszkanie_święta_4.jpg
Fot . Decobazaar

9.12.2016
 

2 komentarze
Jagoda
15 grudnia 2016, 09:56
2/0

Mój ulubiony kolor

ja
12 września 2017, 15:15
1/0

trafiłam teraz na te artykuł i tak mi się za Świętami zatęskniło 🙂

Dołącz do dyskusji