mebleportal
5 5 46

Z twarzą Marilyn Monroe – inspiracje pop art

Marilyn Monroe w latach 50. i 60. uchodziła za symbol urody i seksu. Legendarna postać hollywoodzkiego kina do dziś stanowi inspirację dla dekoratorów wnętrz i architektów, którzy wykorzystują jej wizerunek do ozdabiania wnętrz. Gwiazda czaruje nas swoim spojrzeniem z kolorowych fototapet, mebli oraz akcesoriów domowych. 

Moda na styl pop art. w architekturze, z którym nieodłącznie kojarzy się wizerunek amerykańskiej aktorki, zapanowała w  momencie gdy Andy Warhol 1962, tuż po śmierci aktorki stworzył grafikę przedstawiającą serie jej kolorowych, kontrastowych portretów. Dzieło natychmiast stało się bardzo popularne i do dziś stanowi często wykorzystywany element w dekoracji wnętrz.   

Marilyn Monroe inspracje

                   Marilyn Monroe inspiracje

Wizerunek słynnej blondynki od kilkudziesięciu lat wykorzystywany jest w najrozmaitszych aranżacjach jako element dekoracyjny. To szczegół w pomieszczeniu, który na pewno nie zostanie niezauważony. Ważne jest jednak aby dozować go z umiarem, gdyż w zbyt dużej liczbie, w z zestawieniu z innymi wyrazistymi elementami wystroju sprawi, że aranżacja straci subtelność i lekkość. 

                         Marilyn Monroe inspiracje

Marilyn Monroe dekoracje

Marilyn Monroe inspiracje

 

2 komentarze
Marta
11 grudnia 2013, 23:57
4/0

Foty wnętrz super, aż chciało by się coś takiego u siebie zrobić 🙂

SYLWIA
17 lutego 2017, 11:33
1/0

fajne zdjecie na sciane skont mozna dostac

Dołącz do dyskusji