mebleportal
5 5 47

Jakie meble do pokoju młodzieżowego wybrać?

Jakie meble do pokoju młodzieżowego wybrać?

Meble do pokoju młodzieżowego powinny wyróżniać się multifunkcjonalnością. W tym jednym pomieszczeniu skoncentrowanych jest wiele stref, z których młody człowiek korzysta na co dzień. Pokój nastolatka to zarazem przestrzeń do nauki, odpoczynku, jak i spotkań ze znajomymi. Jak poradzić sobie z połączeniem tych wszystkich funkcji? Rozwiązaniem są praktyczne i estetyczne meble do pokoju młodzieżowego. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.  

Fot. Kolekcja mebli młodzieżowych Evolve, VOX

Meble do pokoju młodzieżowego – strefa nauki
 
Jedną z ważniejszych funkcji pokoju młodzieżowego jest zapewnianie miejsca, w którym nastolatek może czytać, pisać i spokojnie poświęcać się wykonywaniu prac domowych. W jego praktycznym zaaranżowaniu pomogą meble do pokoju młodzieżowego:

  • Biurko – może być wyposażone w dodatkowe skrytki czy szuflady umożliwiające odpowiednią segregację i utrzymanie porządku w przeróżnych papierach. Pamiętajmy o odpowiedniej wielkości biurka – gdy postawimy na nim komputer bądź inne sprzęty, na blacie musi się znajdować wystarczająco dużo wolnej powierzchni do wygodnego użytkowania.
  • Krzesło – jeśli krzesło przy biurku będzie niewygodne, spędzanie czasu w tym miejscu stanie się męczące i będzie automatycznie zniechęcać młodego człowieka do wykonywania obowiązków. Postawmy na krzesło obrotowe, wyściełane miękkim materiałem bądź skórą, z wysokim oparciem i podłokietnikami.

Meble-do-pokoju-młodzieżowego.jpg
Fot. Kolecja mebli młodzieżowych Bigi, BRW

Meble do pokoju młodzieżowego – strefa relaksu
 
Oczywiście nie samej pracy meble do pokoju młodzieżowego mają być podporządkowane. Kolejną ważna strefą jest strefa relaksu. W niej znaleźć mogą się meble różnego typu. Do wyboru mamy rozwiązania proste i sprawdzone, jak sofy czy fotele. Polecamy te ogromne i miękkie, które samą formą zachęcające do wypoczynku. Innym ciekawym rozwiązaniem do pokoju nastolatka są wiszące fotele, hamaki, leżaki czy wielkie pufy – podkreślą one młodzieżowy charakter pokoju. Zapewnią komfort, wygodę, ale i dużo frajdy.

Meble-do-pokjou-młodzieżowego-4.jpg  Meble-do-pokoju-młodzieżowego-6.jpg
Fot. Pufy Animal Drops, Pufa dla leniucha                                   Fot. Puf Cock in folk, Pufa dla leniucha
 
Meble do pokoju młodzieżowego – strefa przechowywania
 

Nie zapominajmy, że meble do pokoju młodzieżowego muszą również pomieścić ogrom przedmiotów: ubrania, książki, podręczniki, płyty, sprzęty sportowe, atrybuty związane z pasją naszego dziecka, gadżety, pamiątki, zdjęcia, plakat. Ta lista wydaje się nie kończyć. Pokój młodzieżowy musi być zatem umeblowany różnego typu regałami, komodami, szafami i półkami. Na rynku znajdziemy szeroki wybór oryginalnych w formie i kształcie mebli, które będą w stanie wszystko pomieścić, zapewniając odpowiednią organizację przestrzeni. Pokój nastolatka może tętnić życiem, dlatego nie bójmy się wybierać mebli kolorowych, czy wyróżniających się intrygując deseniem.

Meble-do-pokoju-młodzieżowego-2.jpg
Fot. Kolekcja mebli młodzieżówych Possi, BRW
 

1 komentarz
Iza S
18 lutego 2018, 16:08
0/0

O tak w pokoju naszych dzieci jest masa przeróżnych rzeczy i my też wybierając meble dla syna szukaliśmy takich, które pomogą w uporządkowaniu tego wszystkiego, ale jednocześnie, które będą też odzwierciedleniem jego gustu i upodobań. W jagodowymkocie bardzo spodobała mu się kolekcja kółko i krzyżyk i zapewne te kupimy. Ładnie wyglądają i już na pierwszy rzut oka widać, że to porządna jakość, więc można się spodziewać, że posłużą mu przez lata, w sumie samej mi się bardzo podobają, coś w nich jest takiego, co przyciąga oko.

Dołącz do dyskusji