mebleportal
5 5 43

Łóżeczko dla niemowlaka – jakie wybrać?

Sypialnia dziecięca to miejsce szczególnie ważne – mały człowiek spędza w niej niemalże cały czas. Dlatego łóżeczko dla niemowlaka musi być idealne. Pytanie tylko – jakie wybrać?

\"łóżeczko_dla_niemowlaka.jpg\"

Fot. Łóżeczko Ines, Bellany, www.gotowewnetrza.pl

Łóżeczko dla niemowlaka musi być przede wszystkim bezpieczne. Materiały, z których jest ono wykonane nie mogą w żaden sposób zagrażać zdrowiu dziecka – na tym etapie przecież tak podatnego na wszelkie zagrożenia. Najlepszym wyborem będzie łóżeczko wykonane z litego drewna. To surowiec solidny, wytrzymały i co najważniejsze – naturalny, ekologiczny, antyalergiczny. Elektrostatyczne właściwości drewna sprawiają, że kurz nie osiada na meblu, a tym samym jego higieniczność stoi na najwyższym poziomie.

łóżeczko_dla_niemowlaka_2.jpg
Fot. Łóżeczko Sherwood, Bellamy, www.gotowewnetrza.pl

Wybór łóżka dla dorosłego użytkownika to decyzja długoterminowa. W przypadku łóżeczka dziecięcego sprawa wygląda nieco inaczej, gdyż dziecko szybko rośnie. Przede wszystkim powinno charakteryzować się bezpieczeństwem, funkcjonalnością i praktycznością. Przyjrzyjmy się kilku ciekawym rozwiązaniom, które znajdziemy na rynku.

Łóżeczko z funkcją przewijaka i komody

Łóżeczko, przewijak i komoda to sprzęty, których w sypialni niemowlaka nie może zabraknąć. Jednak, gdy pokój charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami może pojawić się kłopot. Wszystkie sprzęty najzwyczajniej mogą się nie zmieścić. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem będzie wielofunkcyjne łóżeczko Paso Doble, oferowane przez Bellamy. Na mebel oprócz łóżeczka i praktycznego przewijaka składają się: pojemna szuflada na pościel, cztery szufladki oraz szafka z drążkiem – wszystko w jednym miejscu. Poręcznie i wygodnie.  

łóżeczko_dla_niemowlaka_3.jpg
Fot. Łóżeczko Paso Doble, Bellamy, www.gotowewnetrza.pl

Łóżeczko na kółkach
 
Innym pomysłowym rozwiązaniem jest łóżeczko wyposażone w kółka. Umożliwia to jego bezgłośne przesuwanie, dzięki któremu dziecko się nie obudzi. Niemowlak może być bliżej rodziców, kiedy istnieje taka potrzeba, bądź też wracać wraz z łóżeczkiem na odpowiednie miejsce bez zaburzania jego snu. Tego typu łóżeczka wyposażone są oczywiście w systemy blokowania kół, aby mobilność łóżka była bezpieczna.
 
łóżeczko_dla_niemowlaka_4.jpg
Fot. Łóżeczko Cristallino, Foppapedretti, www.gotowewnetrza.pl

Takie modele znajdziemy między innymi w ofercie marki  Foppapedretti. Kolekcją Cristallino szczególnie zaintrygowani powinni być wielbiciele eleganckich błyskotek – te białe łóżeczka ozdobione są bowiem kryształkami Swarovskiego. Na uwagę zasługuje też chociażby kolekcja Pekos, w której barierki łóżeczek ozdobione są uroczymi miarkami wzrostu.

Łóżeczko z funkcją tapczanika i regulowaną wysokością materaca

Praktycznym rozwiązaniem, które znacznie podnosi funkcjonalność łóżeczka, jest możliwość jego dopasowania zarówno do niemowlaka, jak i starszego dziecka. Kiedy maluch podrośnie, wystarczy zdjąć barierki z jednej strony łóżka oraz wyregulować wysokość materaca, aby mebel przemienił sie w wygodny tapczanik.
łóżeczko_dla_niemowlaka_5.jpg
Fot. Łóżeczko funkcją tapczanika, Simple, Bellamy, www.gotowewnetrza.pl

Chętni na zakup takich łóżek powinni sprawdzić asortyment producenta Bellamy. Oferuje on między innymi łóżeczko Leon – białe i proste, wykonane z drewna sosnowego dodatkowo wyposażone w ochronny gryzak. Na uwagę zasługuje również Simple czy Ines, które posiadają dodatkowo pojemne szuflady, które na pewno sprawdzą się w pokoju starszego dziecka, chociażby jako schowek na zabawki.
 
Wszystkie zaprezentowane w artykule produkty dostępne są na stronie www.gotowewnetrza.pl
 

1 komentarz
Tamara
26 września 2017, 16:40
0/0

Nam się wydawało, że wybór łóżeczka to najłatwiejsza sprawa w urzadzaniu pokoju córeczki, ale myliliśmy sie i to bardzo. Jak już przyszło do zakupu pojawiły si dopiero pytania i wątpliwości, czy bedzie trwałe, bezpieczne w ogóle czy się nada. Oj obejrzeliśmy całkiem sporo i zawsze było jakieś ale i coś. Zaczęłam czytać i szukać i znalazłam. Łóżeczko jak i praktycznie wszystkie potrzebne na początku meble kupiliśmy w jagodowymkocie i absolutnie tego nie żałujemy. Wspaniałe meble bardzo solidne i funkcjonalne, a wybór padł na kolekcję scandi.

Dołącz do dyskusji