mebleportal
5 5 39

Meble dla dziewczynki – jakie wybrać?

Meble dla dziewczynki muszą być funkcjonalne, bezpieczne i estetyczne. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze, aby dobrze spełniły swoją rolę oraz pozwoliły wykreować praktyczny i uroczy pokój dla dziecka? 

Meble-dla-dziewczynki-7.jpg
Fot. Kolekcja ToTo, Pinio

Kolorystyka mebli dla dziewczynki

Meble dla dziewczynki najczęściej wykonywane są w bieli, różu i fiolecie. Biel jest najbardziej uniwersalna i ponadczasowa, dlatego warto ją wybrać, jeżeli zależy nam na stworzeniu aranżacji, która będzie odpowiadała zarówno kilku-, jak i kilkunastoletniej dziewczynce. Stonowaną biel mebli można przełamać kolorowymi dodatkami, które znacznie łatwiej jest wymieniać i dostosować do zmieniającego się gustu dziecka.

Meble-dla-dziewczynki.jpg
Fot. Zestaw mebli Oscar, Lulu Baby

Meble dla dziewczynki – łóżko

Nowoczesne meble dla dziewczynki pozwalają urządzić  pokój dziecka idealnie dostosowany do jego potrzeb. Ich podstawowym elementem jest wygodne łóżko. Do wyboru mamy łóżka jedno i dwupiętrowe, pojedyncze  i podwójne (z wysuwaną skrzynią z materacem).

Meble-dla-dziewczynki-2.jpg
Fot. Łóżko podwójne Małgosia, Marmex

Ponadto, jeżeli dziecko ma tendencje do poruszania się w czasie snu, warto wyposażyć łóżko w dodatkowy szczebel, który zabezpieczy je przed upadkami. Każdą małą księżniczkę zachwyci również łóżko z baldachimem, które wygląda bardzo elegancko i efektownie.

Meble-dla-dziewczynki-3.jpg
Fot. Łóżko z baldachimem Annette Frank, Baby Luxury

Meble, które bawią

Meble dla dziewczynki często pozwalają przemienić pokój dziecka w prywatny plac zabaw. Najbardziej wyrazistym przykładem tego jest łóżko połączone ze zjeżdżalnią i mini domkiem.  Jego zaletami są bajeczny wygląd oraz wielofunkcyjny charakter. Jednak jest to mebel ściśle dostosowany do wieku dziecka – design, który zachwyci sześciolatkę, dziesięciolatce wyda się mało atrakcyjny. Przy zakupie takiego łóżka warto zatem zwrócić uwagę, czy elementy dodatkowe, np. zjeżdżalnia, są możliwe do usunięcia.

Meble-dla-dziewczynki-5.jpg
Fot. Łóżko Ticaa ze zjeżdżalnią, Pink or blue

Meble dla dziewczynki – biurko

Ważnym elementem wyposażenia pokoju dziecka jest mebel, przy którym może ono pisać czy rysować. Małej dziewczynce, która jeszcze nie rozpoczęła edukacji, wystarczy niski stolik i krzesełko dostosowane do jej wieku i wzrostu.  W przypadku starszego dziecka niezbędne jest wygodne biurko. Prawidłowa wysokość mebla pozwala zachować kąt prosty między udem i podudziem oraz wyprostowane plecy. Przyjmuje się, że biurko dla pierwszoklasistki powinno mieć 55 cm wysokości – jest to wartość dostosowana dla dzieci o wzroście 115-125 cm. Jednym z wariantów jest również wybór biurka z regulowaną wysokością oraz kątem nachylenia blatu. Taki mebel można łatwo dostosować do zmieniającego się wzrostu dziecka.

Meble-dla-dziewczynki-6.jpg
Fot. Biurko Cecilia, Inter Link

Meble dla dziewczynki – szafa, półki i inne schowki

Szafa i półki zapewniają niezbędną przestrzeń do przechowywania rzeczy dziewczynki. Poza ubraniami powinny zmieścić wiele innych przedmiotów, którymi otaczają się dzieci. Zabawki, przybory szkolne czy książki muszą mieć swoje wyznaczone miejsca, aby w pokoju panował porządek. Jednak najważniejszym kryterium wyboru jest stabilność mebla, która zapobiegnie jego przewróceniu się na dziecko. Jest to szczególnie istotne w przypadku szaf o dużych gabarytach. Komody warto natomiast wyposażyć w systemy spowalniające zamykanie szuflad, które zmniejszają ryzyko bolesnego przytrzaśnięcia paluszków dziecka.
 

1 komentarz
Izabella
17 sierpnia 2017, 15:38
0/0

Własnie zakończyliśmy urządzanie pokoju naszej córki, która ma już 5 lat i ciekawa jest wszystkiego. Przyznam, że spory ma wkład w to urządzanie, bo pozwoliliśmy jej co nieco wybrać, oczywiście pod naszym nadzorem i z naszą akceptacją. Córka uwielbia chyba jak każda dziewczynka zapraszać każdego na herbatkę i koniecznie chciała mieć swój taki kącik. Trochę poszukaliśmy i udało się w jagodowymkocie znalazłam śliczny stolik i do tego zabawne krzesełka z kolekcji animals od happy barok. Naprawdę są urocze i przyciągają wzrok, a córka bardzo się z nich ucieszyła. Teraz herbatka to sama przyjemność. Warto poświęcić trochę więcej czasu i spełniać marzenia naszych dzieci.

Dołącz do dyskusji