mebleportal
5 5 53

Meble dla niemowląt wygodne dla dziecka i rodziców

Meble dla niemowląt wygodne dla dziecka i rodziców

Meble dla niemowląt to niezwykle istotne elementy dziecięcego pokoju. Powinny być bezpieczne i dostosowane do potrzeb małego człowieka, a także charakteryzować się estetycznym wyglądem. Nie mniej ważne jest, aby meble dla niemowląt były funkcjonalne, a przez to ułatwiały rodzicom opiekę nad dziećmi.
 

Fot. Kolekcja Magnolia Misiowa, VOX, www.vox.pl

Meble dla niemowląt – łóżeczko-sofka

Łóżeczko dla niemowlęcia musi być starannie dobrane – w nim bowiem nasza pociecha spędzać będzie najwięcej czasu. Dobrze jednak, jeśli jest ono wygodne w użytkowaniu nie tylko dla dziecka, ale i samych rodziców. Z tego powodu coraz więcej modeli wyposażanych jest w blokowane kółeczka pozwalające na bezgłośne przesuwanie mebla. W łóżeczkach montuje się także zdejmowane barierki. Na początkowym etapie gwarantują one komfort mamie i dziecku – łóżeczko można przysunąć do łóżka dorosłych, dzięki czemu niemowlak jest blisko mamy, ale każdy śpi na swoim miejscu. Zdejmowana barierka sprawia także, że meble dla niemowląt są bardziej funkcjonalne – gdy maluch podrośnie łóżeczko stanie się wygodną sofką.

Meble-dla-niemowląt-5.jpg
Fot. Kolekcja Ruban (m.in łóżeczko z funkcją tapczanika), Bellany, www.bellamy.pl
 
Meble dla niemowląt – kołyska

Jednym z podstawowych mebli dla niemowląt jest także kołyska. Jeśli wybierzemy lekki model z blokowanymi kółkami, będziemy mogli usypiać dziecko w dowolnym miejscu naszego domu. Przenoszenie jej nie sprawi bowiem żadnego kłopotu. Kołyska to wygodny mebel nie tylko w wypadku usypiania, ale i podczas samego snu dziecka. Gdy zacznie się ono poruszać, kołyska sama delikatnie wprawi się w ruch, a kojące kołysanie uspokoi niemowlę, gwarantując spokojną noc zarówno jemu jak i rodzicom.
 

Meble-dla-niemowląt.jpg
Fot. Kołyska Dafi, Bellamy, www.bellamy.pl

 
Meble dla niemowląt – komoda z przewijakiem i wanienką

Wielofunkcyjne meble dla niemowląt będą przydatne dla osób, które posiadają niewielki pokój dla dziecka lub chcą zaaranżować kącik dla niego we własnej sypialni. Komoda, która łączy w sobie dodatkowo przewijak i wanienkę, będzie niezwykle praktycznym i wygodnym elementem wyposażenia.
Innym przykładem jest połączenie łóżeczka, komody, szafki i przewijaka w jeden mebel dla niemowlaka. Takie rozwiązanie sprawia, że wszystkie potrzebne rzeczy i sprzęty znajdują się w jednym miejscu.

 
Meble-dla-niemowlaka-2.jpg  Meble-dla-niemowlaka-3.jpg
Fot. Komoda Pekos i przewijak Pastello, Foppapedretti, www.foppapedretti.com

Jeśli jednak decydujemy się na autonomiczne sprzęty, należy zadbać, aby były jak najbardziej funkcjonalne, np. przewijak powinien posiadać poręczne półki, które pomieszczą i posegregują wszelkie potrzebne dla niemowlaka przedmioty. Tego typu sprzęt wpłynie na wygodę wykonywania codziennych czynności, a do tego ułatwi utrzymanie czystości w dziecięcym pokoju.
 
 
 

1 komentarz
agataR
21 stycznia 2018, 15:34
0/0

Oj bardzo istotne i przyznam, że ich wybór to wcale nie jest taka łatwa sprawa. Dobrze, że zajrzałam bo z tego co widzę to takie same meble kilka dni temu oglądałam w jagodowymkocie i muszę przyznać, że bardzo mi się spodobały i oboje z mężem stwierdziliśmy, że warto się nad nimi zastanowić. Teraz jak je tu zobaczyłam to sprawa załatwiona i zapewne jutro dokonamy zakupu, ale chyba łóżeczko wybierzemy te, co potem można z nigo zrobić normalne łózko i szafkę nocna. Sporo na tym zaoszczędzimy.

Dołącz do dyskusji