mebleportal
5 5 31

Nowoczesne meble do przedpokoju

Nowoczesne meble do przedpokoju

Przedpokój jest wizytówką domu i mieszkania. Jego wygląd znacząco wpływa na odbiór całego wnętrza i tworzy pierwsze wrażenie gości. Jak urządzić go funkcjonalnie i estetycznie?  Jednym z niezbędnych elementów są nowoczesne meble do przedpokoju. Powinny one zapewnić komfort użytkowania holu oraz stanowić jego ozdobę. 

Nowoczesne meble do przedpokoju, czyli jakie?

Nowoczesne meble do przedpokoju charakteryzują się prostą bryła i stonowaną kolorystyką. Szczególnie modna jest biel i szarość, a także drewno. Jednolitą stylistykę mebli można przełamać wyrazistym akcentem, np. kolorową ławą, która nada wnętrzu radosnego charakteru. Trzeba przy tym uważać, aby nie przesadzić z ilością barwnych dodatków, ponieważ w przedpokoju, który zazwyczaj jest niewielkim pomieszczeniem, może dać to chaotyczny efekt.

Nowoczesne_meble_do_przedpokoju.jpg
Fot. Kolekcja Linate, Meble Wójcik 

Nowoczesne meble do przedpokoju – niezbędne elementy

Nowoczesne meble do przedpokoju powinny zapewnić przestrzeń dla większej ilości odzieży – szczególnie kiedy w domu nie ma wydzielonej dodatkowej szafy na ich przechowywanie w innym pomieszczeniu. Ponadto szafa w przedpokoju będzie niezastąpiona do przetrzymywania rzadziej noszonych okryć lub eleganckich płaszczy. Pozwoli ona ochronić ubrania przed zakurzeniem, przypadkowymi zabrudzenia czy odkształceniem z powodu nieprawidłowego przetrzymywania.
Na pozostawienie płaszczy i kurtek używanych na co dzień wystarczą wieszaki i haczyki zamontowane na ścianie przedpokoju. Również wszelkie półki będą przydatne, aby odłożyć na nie klucze lub torebkę.

Nowoczesne_meble_do_przedpokoju_2.jpg
Fot. Kolekcja Kaspian, BRW

W przedpokoju powinny znaleźć się meble ułatwiające rozebranie się czy założenie ubrania wierzchniego i butów. Niezwykle praktycznym rozwiązaniem jest szafa z siedziskiem. Taki mebel będzie pełnić dwie funkcje: pozwoli wygodnie założyć czy zdjąć obuwie oraz schować okrycie wierzchnie. Alternatywnie możemy zdecydować się na samodzielne siedzisko (w tej roli sprawdzi się nawet designerskie krzesło czy puf) lub połaczone z szafką na buty.

Nowoczesne meble do małego przedpokoju

Wybierając nowoczesne meble do przedpokoju warto również zwrócić uwagę na ich estetykę. Najlepiej, kiedy współgrają z wystrojem reszty mieszkania i są niejako zapowiedzią kolejnych wnętrz. Jednak często plany aranżacyjne są ograniczone ze względu na niewielki metraż przedpokoju. W  takim przypadku warto zdecydować się na:

  • meble z zamontowanym lustrem, które optycznie powiększy przestrzeń,
  • szafę z drzwiami przesuwnymi z lustrem – ze względu na to, że do jej otworzenia nie potrzebna jest wolna przestrzeń przed szafą, mogą być montowane nawet w wąskich przedpokojach,
  • nowoczesne meble do przedpokoju utrzymane w jasnej kolorystyce,
  • szafę zamontowaną na niewielkich nóżka – wolna przestrzeń przy podłodze będzie służyć jako schowek na buty.

Nowoczesne_meble_do_przedpokoju_5.jpg
Fot. Kolekcja Nepo, BRW

Ponadto w bardzo małych przedpokojach sprawdzą się szafy i szafki obrotowe. Konstrukcja tych pomysłowych mebli polega na funkcjonalnym wykorzystaniu obu ich stron. Na rynku dostępne są modele, które pełnią zarówno rolę półki na buty i lustra lub półki na buty i wieszaka na okrycia wierzchnie. Meble wielofunkcyjne pozwolą ograniczyć ilość sprzętów w przedpokoju, tym samym zapewniają więcej miejsca do swobodnego poruszania się po nim.

Polecamy:

Nowoczesne_meble_do_przedpokoju_6.jpg  Nowoczesne_meble_do_przedpokoju_8.jpg
Fot. Kolekcja Kate, ALLHALL

1 komentarz
NataszaK
21 listopada 2018, 17:29
1/1

Koniecznie muszą współgrać z resztą pomieszczeń, przecie inaczej wyjdzie nam misz masz. Ja bynajmniej tak dobierałam i również ma białe, bo faktycznie najlepiej nadają się do małego przedpokoju. Jedyny akcent kolorystyczny to fotel alti, który kilka dni temu dotarł do mnie z slf24.pl, a który miejsce swe znalazł przy komodzie. Wygląda ekstra i teraz moge wygodnie sobie usiąść i zmienić obuwie.

Dołącz do dyskusji